Można jeszcze wziąć udział w konkursie Valeo Innovation Challenge

| Gospodarka Artykuły

Valeo Innovation Challenge to konkurs umożliwiający studentom z całego świata stworzenie własnego start-upu. Do udziału w jego piątej edycji można zgłaszać się jeszcze do 30 marca. Zespoły mogą liczyć od dwóch do pięciu osób. Dotychczas zarejestrowało sie blisko 650 zespołów z ponad 350 uniwersytetów oraz szkół wyższych reprezentujących 72 kraje. Jurorzy czekają na opracowane innowacje dotyczące elektryfikacji pojazdów, budowy samochodów autonomicznych oraz rozwoju cyfrowej mobilności.

Można jeszcze wziąć udział w konkursie Valeo Innovation Challenge

Rejestracja do konkursu Valeo Innovation Challenge odbywa się za pośrednictwem strony valeoinnovationchallenge.valeo.com/en/challenges/innovationchallenge2018.

W pierwszym etapie uczestnicy muszą opracować innowacyjne projekty i modele biznesowe start-upów. Do finału zakwalifikowane zostanie dziewięć drużyn. Otrzymają one wsparcie specjalistów w celu udoskonalenia swoich prezentacji. Finały odbędą się jesienią bieżącego roku w Paryżu.

Na trzy zwycięskie zespoły czeka pula nagród wynosząca 200 tys. euro. Trzy start-upy, które powstaną w rezultacie opracowanych projektów, otrzymają wsparcie ekspertów Valeo, a w każdym z nich firma obejmie 5% udziałów.

W ubiegłym roku wśród zwycięzców znalazła się grupa z Polski. W rywalizacji wystartowało ponad 1600 zespołów tworzonych przez prawie 5 tys. studentów z przeszło 700 uniwersytetów i szkół wyższych reprezentujących 80 krajów.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Zobacz również