wersja mobilna
Online: 553 Piątek, 2018.03.23

Biznes

Można jeszcze wziąć udział w konkursie Valeo Innovation Challenge

poniedziałek, 12 marca 2018 12:23

Valeo Innovation Challenge to konkurs umożliwiający studentom z całego świata stworzenie własnego start-upu. Do udziału w jego piątej edycji można zgłaszać się jeszcze do 30 marca. Zespoły mogą liczyć od dwóch do pięciu osób. Dotychczas zarejestrowało sie blisko 650 zespołów z ponad 350 uniwersytetów oraz szkół wyższych reprezentujących 72 kraje. Jurorzy czekają na opracowane innowacje dotyczące elektryfikacji pojazdów, budowy samochodów autonomicznych oraz rozwoju cyfrowej mobilności.

Rejestracja do konkursu Valeo Innovation Challenge odbywa się za pośrednictwem strony valeoinnovationchallenge.valeo.com/en/challenges/innovationchallenge2018.

W pierwszym etapie uczestnicy muszą opracować innowacyjne projekty i modele biznesowe start-upów. Do finału zakwalifikowane zostanie dziewięć drużyn. Otrzymają one wsparcie specjalistów w celu udoskonalenia swoich prezentacji. Finały odbędą się jesienią bieżącego roku w Paryżu.

Na trzy zwycięskie zespoły czeka pula nagród wynosząca 200 tys. euro. Trzy start-upy, które powstaną w rezultacie opracowanych projektów, otrzymają wsparcie ekspertów Valeo, a w każdym z nich firma obejmie 5% udziałów.

W ubiegłym roku wśród zwycięzców znalazła się grupa z Polski. W rywalizacji wystartowało ponad 1600 zespołów tworzonych przez prawie 5 tys. studentów z przeszło 700 uniwersytetów i szkół wyższych reprezentujących 80 krajów.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 17:59

Apple reportedly wants to switch over from Touch ID to Face ID this year, but it won’t repeat the mistakes of the iPhone X. Component shortages delayed the lucrative flagship and limited availability early on. This time around Apple will start its trial production run much earlier to make sure everything is running smoothly. This will kick off in the second quarter this year. The info comes from Taiwanese IC design houses, which expect to see their revenues go up soon.

więcej na: www.gsmarena.com