Trzecia edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu już za miesiąc

| Gospodarka Artykuły

Nieco ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia rywalizacji firm, szkół i uczelni podczas Mistrzostw Polski w lutowaniu. Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w dniach 18-19 kwietnia 2018 roku we Włocławku, w Browarze B, i połączone będą z Konferencją "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki". Organizatorem obu wydarzeń jest Renex.

Trzecia edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu już za miesiąc

Wzorem lat ubiegłych przewidziano rywalizację zawodników reprezentujących firmy z branży elektroniki oraz szkoły i uczelnie wyższe. W ciągu dwóch dni mistrzostw przewidziano udział 120 uczestników.

Finaliści edycji z lat 2016 i 2017 reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy w lutowaniu, które odbyły się podczas ubiegłorocznych targów Productronica. Grzegorz Szymańczuk z firmy G-tronixrework z Pruszcza Gdańskiego uzyskał największą ilość punktów, stając się Mistrzem Europy w lutowaniu. Grzegorz Szymańczuk ponownie będzie reprezentował firmę G-tronixrework podczas 3. edycji mistrzostw, startując w grupie IV. Z kolei Grzegorz Maliszewski z firmy Mediarecovery będzie próbował bronić tytuł startując w grupie II.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są firmy: Yamaha, PACE, Piergiacomi, DayLight, Panasonic, Reeco, Tagarno i niemiecki Kester.

Równolegle z Mistrzostwami Polski w lutowaniu odbędzie się Konferencja "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki", której strategicznym organizatorem jest Renex. Konferencja obejmie 2 dni spotkań i prezentacji poświęconych dwóm tematom kluczowym: "Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych" oraz "Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki". Patronat nad konferencją objęły m.in. Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Polska Agencja Kosmiczna.

źródło: Renex

Zobacz również