Nowe wydanie "Sztuki elektroniki"

| Gospodarka Artykuły

Nakładem WKiŁ ukazało się kolejne wydanie popularnego vademecum "Sztuka Elektroniki" - książki cieszącej się od wielu lat wielką popularnością na całym świecie. Książka napisana przez Paula Horowitza i Winfielda Hilla ceniona jest zarówno w środowisku inżynierów, techników, praktyków, jak i teoretyków elektroniki. Obszerna tematyka książki, ujęta w bardzo przystępny sposób, wyróżnia ją spośród podobnych opracowań.

Nowe wydanie "Sztuki elektroniki"

Po 25 latach od pierwszego wydania w Polsce nowe wydanie jest obszerne (dwutomowe) i gruntownie zmienione. Uwzględniono pojawienie się nowych podzespołów elektronicznych o lepszych parametrach. Przedstawiono nowoczesne metody projektowania układów elektronicznych, (w szczególności dotyczy to układów cyfrowych) i obwodów drukowanych (w związku z powszechną techniką projektowania wspartego techniką komputerową CAD).

Piętnaście rozdziałów merytorycznych uzupełniają rozdziały dodatkowe. Dodatki są różnorodne i dotyczą m.in. powtórki z matematyki, wprowadzenia do tematyki telewizji, omówienia współcześnie stosowanych przyrządów i narzędzi laboratoryjnych. Osobny dodatek dotyczy oscyloskopów analogowych i cyfrowych. Są też dodatki praktyczne, np. rekomendowane katalogi, czasopisma i poradniki dla projektantów zawierające dane techniczne, karty katalogowe i tym podobne informacje.