Sandisk planuje zwolnienia i tnie koszty działalności

Firma Sandisk zapowiedziała, że zredukuje swój personel o co najmniej 10% oraz obniży wydatki inwestycyjne w 2009 r. Mimo że jeszcze niedawno firma zamierzała przeznaczyć na inwestycje 1,3 mld dolarów, kwotę tą obniżono do 900 mln dolarów.

Posłuchaj
00:00

Dodatkowo, koszty operacyjne mają zamknąć się w kwocie 800 mln dolarów. Według przedstawicieli Sandiska, problemy firmy mogą okazać się długotrwałe i utrzymywać się nadal w 2010 r. Powraca tym samym pytanie o propozycję Samsunga dotyczącą wykupu firmy, jednak zarząd Sandiska odrzuca dotychczasową ofertę. Ich zdaniem nie można wykluczyć tej ewentualności, jednak cena aktualnie proponowana przez Samsunga jest zbyt niska.

Powiązane treści
Obroty SanDiska wzrosną, Microna zmaleją
Trwają zwolnienia z zakładów Jabila w Kwidzynie
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Chiny stawiają na RISC-V
Zasilanie
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Komponenty
Navitas Semiconductor ogłasza strategiczne partnerstwo z GigaDevice
Produkcja elektroniki
Dla branży EMS 2024 rok nie był udany
Pomiary
Stoen kontynuuje instalację liczników zdalnego odczytu
Projektowanie i badania
Arteris otworzył w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów