Optymistyczne prognozy dla branży LED

Pomimo pesymistycznych prognoz dotyczących ogólnej kondycji branży półprzewodników w nadchodzących miesiącach, rynek LED w bieżącym roku ma szansę na wzrost.

Posłuchaj
00:00

Według wyliczeń iSuppli, obroty na tym polu wzrosną o 2,9%, napędzane w głównej mierze popytem ze strony producentów telewizorów LCD. Szacuje się, że wartość sprzedanych diod do podświetlania telewizorów LCD wzrośnie do 163 mln dolarów, o 221,9% więcej niż w 2008 r. Do 2012 kwota ta wzrośnie prawie dziewięciokrotnie, do wartości 1,4 mld dolarów.

Mimo że wzrost na poziomie 2,9% jest znaczącym spowolnieniem dynamiki względem ubiegłego roku, kiedy to branża wzmocniła się o 10,8%, jest to jeden z nielicznych sektorów które zakończą rok na plusie. Według przewidywań analityków iSuppli, całkowite obroty branży półprzewodników zmaleją o 9,4%. Ich zdaniem, na 12 głównych sektorów rynku, aż 9 odnotuje spadki.

Tabela: Obroty branży LED w najbliższych latach według iSuppli
RokObroty [w mln dolarów]
20076453
20087152
20097360
20108177
20118967
2012 10192
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Chips Act 2.0 – być albo nie być Unii Europejskiej na rynku półprzewodników
Komponenty
Mouser Electronics rozszerza ofertę: globalna umowa dystrybucyjna z firmą Transtector
Produkcja elektroniki
TSMC wzmacnia produkcję chipów w USA. Branża mówi o inwestycjach do 250 mld dolarów
Komponenty
Nowa opłata dla rynku elektroniki. Obejmie smartfony, laptopy i tablety
Komponenty
Apple prowadzi rozmowy z Intelem i Samsungiem o produkcji procesorów w USA
Produkcja elektroniki
Essemtec zaprezentuje rozwiązania dla produkcji elektroniki podczas seminarium w Kownie
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów