ATMI mimo spadków kończy 2008 na plusie

Dostawca materiałów używanych przy produkcji półprzewodników, amerykańska spółka ATMI, mimo gwałtownego spadku przychodów w ostatnim kwartale ubiegłego roku, zdołała uniknąć strat. Firma miała 3,2 mln dolarów zysku przy obrotach równych 70,1 mln dolarów, o 29% mniejszych w skali rok do roku. Za cały 2008 r. ATMI odnotowało obroty równe 339,1 mln dolarów (spadek o 7% wobec 2007 r.) oraz zysk 33,3 mln dolarów.

Posłuchaj
00:00

Zdaniem przedstawicieli firmy, ostatnie miesiące 2008 r. były gorsze niż się spodziewano. Duża część klientów firmy obcięła zamówienia z powodu zmniejszonego poziomu wykorzystania mocy produkcyjnych, nawet poniżej 50%. W odpowiedzi, ATMI wprowadzi działania w celu redukcji kosztów.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Nowy standard realme w zakresie trwałości baterii - 1400 cykli do 2027 roku
Produkcja elektroniki
Scanfil przejął MB Elettronica
Optoelektronika
Skylark Lasers przyspiesza ekspansję w Chinach – wsparcie zapewnia Intralink
Produkcja elektroniki
Firmy Trinasolar i HoloSolis podpisały umowę licencyjną na technologię TOPCon
Produkcja elektroniki
ST Microelectronics kupił biznes MEMS od NXP
Komponenty
Strategiczna współpraca Lotus i EDOM w regionie APAC
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Sierpień 2025
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów