Sprzedaż półprzewodników w lutym nadal spada

Średnia krocząca globalnej sprzedaży półprzewodników liczona z trzech miesięcy wyniosła w styczniu 15,1 mld dolarów, jak wynika z wyliczeń Carnegie Group. Oznacza to wartość o 35% mniejszą wobec tego samego miesiąca rok wcześniej. Dynamika spadków była większa niż w grudniu, kiedy to sprzedaż zmalała o 29% w ujęciu rok do roku, uzyskując poziom 17,7 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

W skali całego roku, rynek skurczy się o 13%. Według przedstawicieli Carnegie, głównym powodem spadków było załamanie eksportu z Chin, mimo że eksport z Korei i Singapuru uległ stabilizacji. Ich zdaniem, największe cięcia produkcji dotkną rynek japoński, głównie z uwagi na opóźnioną reakcję lokalnych firm na malejące ceny i silne notowania jena. Raport stwierdza również, że Nokia w mniejszym stopniu niż się tego spodziewano zmniejszy produkcję na Węgrzech.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
RFID 2026-2036: prognozy, gracze i możliwości
Zasilanie
SiC i GaN zasilają rewolucję AI: półprzewodniki, które zmieniają oblicze centrów danych
Projektowanie i badania
Odporność danych wchodzi na nowy poziom: Veeam przejmuje Securiti AI
Komunikacja
Samsung i Google przyspieszają rewolucję XR
Mikrokontrolery i IoT
ME Embedded i Congatec - partnerstwo, które przyspieszy rozwój systemów automatyki i IoT
Aktualności
W czwartek w Warszawie startuje Evertiq Expo
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów