AU Optronics wybuduje fabrykę w Polsce ?

Jak donosi Reuters, trzeci co do wielkości producent paneli LCD na świecie, tajwańskie AU Optronics, planuje budowę nowej fabryki, jako potencjalną lokalizację wymieniając Polskę lub Słowację. Inwestycja ta wyceniana jest na 3 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

Mimo że teren pod budowę fabryki został już zakupiony, przedstawiciele firmy odmawiają podania dokładnej lokalizacji. Produkcja w zakładzie nie ruszy wcześniej niż w 2011 r.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Nowa opłata dla rynku elektroniki. Obejmie smartfony, laptopy i tablety
Komponenty
Apple prowadzi rozmowy z Intelem i Samsungiem o produkcji procesorów w USA
Produkcja elektroniki
Essemtec zaprezentuje rozwiązania dla produkcji elektroniki podczas seminarium w Kownie
Produkcja elektroniki
XTPL raportuje najwyższe przychody
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów