Newmax, producent obiektywów, osiągnął 51-miesięczne maksimum przychodów

| Gospodarka Optoelektronika

Produkująca obiektywy firma Newmax Technology odnotowała w czerwcu wzrost przychodów o 42,4% sekwencyjnie i 127,1% w porównaniu do zeszłego roku, osiągając 51-miesięczne maksimum w wysokości 149 milionów dolarów tajwańskich (4,9 miliona USD), dzięki integracji z firmą Q Technology z Hongkongu.

Newmax, producent obiektywów, osiągnął 51-miesięczne maksimum przychodów

W całym drugim kwartale Newmax odnotował przychody w wysokości 335 milionów NT, co stanowi wzrost o 96% w stosunku do kwartału poprzedniego. Przychody roczne, liczone do tego czasu, wyniosły 506 milionów NT, co stanowi wzrost o 7,8% w skali roku.

Q Technology to jeden z trzech topowych chińskich producentów modułów do kamer, który stał się największym udziałowcem firmy Newmax w październiku 2017 roku, dzięki prywatnej ofercie. Od tego czasu Newmax skupił się na rynku obiektywów do smartfonów, przy czym dostawy dla sektora telefonii komórkowej stanowią obecnie 30-40% jego całkowitej sprzedaży. Firmowe źródła twierdzą, że udział mikroobiektywów do telefonów w stosunku co całej oferty ma jeszcze wzrosnąć w drugiej połowie bieżącego roku.

Firma Newmax, wykorzystując dotychczasowe doświadczenie zdobyte przy opracowywaniu konstrukcji obiektywów ToF (time of flight), obecnie opracowuje moduły 3D dla wielu klientów, z perspektywami na rozpoczęcie dostarczania próbek w celu weryfikacji w drugiej połowie 2018 roku.

źródło: DigiTimes