Wasko wykona system łączności ratunkowej na morzu

Firma Wasko zaprojektuje i zbuduje za 16,7 mln zł dla Urzędu Morskiego w Gdyni system łączności radiotelefonicznej pod nazwą "Morski System Łączności w Niebezpieczeństwie GMDSS-PL". Będzie on zgodny z wytycznymi Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu. System ten wykorzystywany ma być na obszarze Bałtyku przy operacjach poszukiwania i ratownictwa.

Posłuchaj
00:00

Wasko to polska firma informatyczna zajmująca się projektowaniem i integracją rozwiązań informatycznych, automatyki przemysłowej, telekomunikacji i elektroniki.

Powiązane treści
Wasko buduje Pomorską Magistralę Teleinformatyczną oraz sieć szerokopasmową
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
Recykling PCB już za chwilę
Pomiary
Danisense uruchamia portal do kalibracji przetworników prądowych – niezależnie od marki i z certyfikatem ISO 17025
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Gospodarka
Znaczenie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Prezentacje firmowe
Potęga wyboru dla początkujących i ekspertów, czyli Bluetooth dla każdego
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa radioamatorów HAM RADIO 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów