Za nami Arrow MultiSolution Day

| Gospodarka Aktualności

Na Stadionie Narodowym w Warszawie 25 września miało miejsce, zorganizowane przez firmę Arrow Poland, jedno z największych wydarzeń technologicznych na polskim rynku - Arrow MultiSolution Day 2018. W spotkaniu udział wzięło 51 producentów i ponad 270 klientów. W ramach wydarzenia odbył się szereg prezentacji i technicznych szkoleń. Gościem poruszającym tematykę cyberbezpieczeństwa był Piotr Konieczny - doświadczony specjalista z branży ITSEC, Chief Information Security Officer z Niebezpiecznik.pl.

Za nami Arrow MultiSolution Day

Piotr Konieczny poprowadził wykład zatytułowany "Wszystko może być zhakowane, czyli jak podglądać przez telewizor i podsłuchiwać przez lodówkę?" W zakresie bezpieczeństwa odbyła się również dyskusja na temat modułów i wymagań regulacyjnych dotyczących technologii RF.

Poruszone zostały też tematy związane z zastosowaniami detekcji. Wraz z rosnącą potrzebą monitorowania naszego otoczenia dokonanie właściwego wyboru sensorów ma kluczowe znaczenie dla zbudowania udanej platformy. Podczas spotkania zaprezentowano nowości ze świata czujników środowiskowych, a także omówiono praktyczne wskazówki, jak z wykorzystaniem czujników poprawić nasze zdrowie i uzyskać dobre samopoczucie. Przedstawione zostały również rozwiązania przeznaczone dla systemów monitorowania obiektów.

Podczas Arrow MultiSolution Day rozmawiano też na temat usług chmurowych oraz sztucznej inteligencji i rozwiązań analitycznych w zakresie Internetu Rzeczy. Omówiono praktyczne wykorzystanie dostępnych technologii pozwalających niemal wszystko łączyć z chmurą. Zaprezentowano proste i wydajne rozwiązania, zaczynając od sprzętu, a następnie przechodząc przez zabezpieczenia i oprogramowanie. Odbył się również pokaz działania najbardziej interesujących aplikacji korzystających z najnowszych technologii.

W trakcie spotkania na stadionie zajęto się ponadto tematyką zasilania, uwzględniając szeroki zakres urządzeń. Przedstawiono zagadnienia dotyczące konwersji mocy, zasilania komponentów IoT, ładowarek do ogniw 1S, wielokanałowych kontrolerów zasilania dla mikroprocesorów, układów do zasilania podświetlania dla LCD czy kontrolerów baterii. Uczestnicy poznać mogli aktualne technologie, uzyskać praktyczne wskazówki i zobaczyć najnowsze rozwiązania stosowane przez największych rynkowych graczy.


    

źródło: Arrow

Zobacz również