Salumanus we współpracy z Politechniką Krakowską uruchomił laboratorium dydaktyczne

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma Salumanus, będąca dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych, otworzyła wspólnie z Politechniką Krakowską laboratorium, dzięki któremu studenci będą mogli w praktyce poznawać najnowocześniejsze technologie transmisji danych. W pierwszym etapie współpracy Salumanus udostępnił sprzęt o wartości 35 tys. zł, w tym 10 nowoczesnych przełączników sieciowych DCN klasy L3 Enterprise wraz z okablowaniem. To urządzenia stosowane w profesjonalnych, kablowych i światłowodowych, instalacjach sieciowych.

Salumanus we współpracy z Politechniką Krakowską uruchomił laboratorium dydaktyczne

Dzięki nowemu laboratorium dydaktycznemu studenci poznają podstawy działania sieci komputerowych oraz dowiedzą się jak projektować sieć, by potrafiła - przynajmniej częściowo - przeciwdziałać zagrożeniom, a w przypadku awarii umożliwiała minimalizowanie jej skutków. Podczas zajęć dostępne będą nowoczesne technologie i sprzęt, którym będą się posługiwać w pracy zawodowej, co znacząco podniesie ich kompetencje i wzmocni pozycję na rynku pracy.

Nowo otwarte laboratorium jest elementem szerszej współpracy spółki i politechniki. Salumanus współorganizuje praktyki i staże dla studentów, a także pomaga w realizacji prac dyplomowych oraz prowadzeniu certyfikowanych szkoleń i kursów. W kolejnych etapach wsparcia laboratorium firma przekaże sprzęt niezbędny do utworzenia infrastruktury światłowodowej.

źródło: naukawpolsce.pap.pl, Salumanus

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie