Vishay zwiększa inwestycje w południowym Tajwanie

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Producent komponentów dyskretnych Vishay planuje zainwestować 2,61 miliarda NT (84,8 miliona USD) w Nantze Export Processing Zone w Kaohsiung, na południu Tajwanu. Firma zamierza zbudować dodatkowe linie produkcyjne. Jak donoszą źródła, Vishay podpisał już długoterminową umowę z dystrybutorem swoich głównych rozwiązań - Jih Lin Technology. Eksploatację nowych linii produkcyjnych Vishay zamierza rozpocząć w maju 2020 r.

Vishay zwiększa inwestycje w południowym Tajwanie

Vishay początkowo utworzy 70-80 nowych miejsc pracy, a w późniejszym czasie zwiększy na Tajwanie zatrudnienie do około 240 pracowników.

Firma Vishay przygotowuje się na rosnące zapotrzebowanie na elektronikę samochodową, komponenty dla Internetu Rzeczy oraz aplikacje serwerowe i przeznaczone do sterowania urządzeniami w przemyśle. W ramach 10-letniego kontraktu zawartego z Jih Lin Vishay zainstaluje sprzęt produkcyjny o wartości 40-45 milionów USD w lokalnej fabryce w Nantze EPZ.

Firma Jih Lin ogłosiła w listopadzie utworzenie w Kaohsiung nowej siedziby, a także plany powstania dodatkowych mocy produkcyjnych w zakładach na Tajwanie i w Chinach. Jih Lin specjalizuje się w komponentach zasilających przeznaczonych dla motoryzacji oraz w innych zintegrowanych modułach zasilania.

Według doniesień, wśród klientów Jih Lin znajdują się przedsiębiorstwa IDM, takie jak japońskie Mitsubishi, Renesas, Panasonic i Kyocera, a także Infineon, On Semiconductor, STMicroelectronics, Vishay i Diodes.

Vishay i Jih Lin odmawiają komentowania pojawiających się informacji.

źródło: DigiTimes

Zobacz również