Norweski producent elektroniki zainwestuje w Grudziądzu

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Kitron zainwestuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 65 mln zł, w efekcie czego w Grudziądzu powstanie nowy zakład produkcyjny o powierzchni około 8 tys. m2, który docelowo zatrudni 400 osób. Fabryka ma rozpocząć działanie w czwartym kwartale bieżącego roku. Kitron dostarcza swoje elektromechaniczne produkty dla przemysłu obronnego i lotniczego, energetyki i telekomunikacji, dla branży medycznej oraz dla sektora morskiego.

Norweski producent elektroniki zainwestuje w Grudziądzu

Norweski inwestor będzie swoją działalność rozwijał stopniowo. W pierwszym roku funkcjonowania zakładu zatrudnienie sięgnąć ma około 200 osób, a w ciągu pięciu lat ma zostać podwojone. Fabryka Kitrona w Grudziądzu prowadzić będzie montaż obwodów drukowanych oraz modułów elektronicznych i elektromechanicznych, a także wysokopoziomowy montaż mechaniczny. Oferować również będzie zaawansowane usługi techniczne, między innymi prototypowanie i testowanie.

Kitron jest spółką notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Oslo. Zatrudnia ogółem około 1500 pracowników. Grupa ma swoje ośrodki w Norwegii i Szwecji, na Litwie, w Niemczech, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

źródło: WNP