W 2019 roku Tajwan zainwestuje w 200 tys. inteligentnych, ulicznych lamp LED

| Gospodarka Optoelektronika

Według źródeł branżowych, lokalne samorządy na Tajwanie planują w 2019 roku zakup 200 tys. inteligentnych latarni LED za pośrednictwem otwartej oferty. Zamawiane lampy mają być wyposażone między innymi w czujniki jakości powietrza, czujniki światła naturalnego czy kamery monitorujące.

W 2019 roku Tajwan zainwestuje w 200 tys. inteligentnych, ulicznych lamp LED

Władze Taoyuan, na północy Tajwanu, zakończyły inwestycję polegającą na instalacji w 2018 r., w ramach eksperymentu, ponad 1000 inteligentnych latarni LED. Jak podały źródła, dostawcami były firmy Lite-On Technology, Delta Electronics i Chunghwa Telecom. Obecnie wstępny budżet zapisany w ofertach na drugi lub trzeci kwartał br., jaki władze miasta przeznaczyły na zakup 130 tys. inteligentnych latarni LED, wynosi 5,6 mld NT (181 mln USD).

Z kolei Taipei, jak podają źródła, oferuje w mieście kilka obszarów, które wskazuje do instalacji inteligentnych lamp ulicznych LED na zasadzie testu. Miasto planuje zakupić ponad 110 tys. latarni LED w ciągu trzech lat. Testy LED-owego oświetlenia ulicznego prowadzone są również w Taichung, Chiayi i Keelung.

Ponieważ firmy Lite-On Technology, Delta Electronics i Everlight Electronics zdobyły, jak dotąd, większość zamówień lokalnych samorządów, mają one większe szanse na wybór do realizacji nadchodzących projektów.

źródło: DigiTimes