Koncerny United Technologies (UTC) i Raytheon łączą siły

| Gospodarka Aktualności

Fuzja koncernów United Technologies (UTC) i Raytheon przyniesie nowe możliwości, a co za tym idzie, powstanie jeden z największych podmiotów w sektorze lotniczym i obronnym. Finalizacja transakcji planowana jest na 2020 rok.Szacuje się, że w 2019 roku wartość sprzedaży połączonych firm wyniesie 74 mld dolarów. Nowy podmiot zamierza koncentrować się na sprzedaży skierowanej do odbiorców cywilnych i wojskowych.

Koncerny United Technologies (UTC) i Raytheon łączą siły

Nowo utworzona firma Raytheon Technologies Corp. będzie się składać z czterech jednostek biznesowych: Intelligence & Airborne Systems, Systemy obronne i rakietowe, Collins Aerospace oraz Pratt & Whitney.

Połączone koncerny zamierzają rocznie inwestować blisko 8 mld dolarów w badania nad rozwojem technologii. Ponadto nowy podmiot będzie miał siedem centrów badawczych z zasobami kadrowymi sięgającymi 60 tys. inżynierów.

Dzięki połączeniu firmy przyspieszą prace badawczo-rozwojowe. Nowy szef spółki poinformował, że firma będzie wzmacniać swoją pozycje na rynku. Głównym celem fuzji jest stworzenie kluczowego producenta hipersonicznych pocisków rakietowych, systemów kontroli ruchu powietrznego oraz obserwacji elektronicznej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

źródło: EETimes

Zobacz również