Kolejne firmy zainteresowane przejęciem Symanteca

| Gospodarka Aktualności

Jak poinformował Wall Street Journal, firmy private equity Permira i Advent International wystąpiły z propozycją zakupu Symanteca za ponad 16 mld dolarów, po tym jak firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem zdecydowała się na sprzedaż dużej części swojej działalności. Do czwartkowego zamknięcia obrotu giełdowego kapitalizacja rynkowa firmy Symantec wyniosła 14,51 mld dolarów. Po piątkowej informacji WSJ akcje firmy Symantec podrożały o ok. 10%.

Kolejne firmy zainteresowane przejęciem Symanteca

Według doniesień, firmy Permira i Advent skontaktowały się wcześniej z Symantekiem, proponując transakcję przejęcia o wartości od 26 do 27 dolarów za akcję, co miało obejmować jednostkę oferującą produkty konsumenckie przy jednoczesnym zachowaniu możliwości sprzedaży biznesu korporacyjnego Broadcomowi. W raporcie WSJ dodano, że nie można się dowiedzieć, jak dokładnie taka umowa mogłaby działać i nie ma gwarancji, że tak się stanie. Do jednostki konsumenckiej firmy Symantec należą produkty antywirusowe Norton i produkty zabezpieczające przed kradzieżą tożsamości - LifeLock.

W sierpniu Broadcom zapowiedział, że kupi jednostkę Symanteca zajmującą się produktami z dziedziny bezpieczeństwa przeznaczonymi dla przedsiębiorstw, oferując 10,7 mld dolarów w gotówce. Wcześniej, w lipcu, źródła informowały, że Symantec odstąpił od negocjacji w sprawie sprzedaży Broadcomowi całości firmy, w związku z rozbieżnościami dotyczącymi wartości takiej transakcji. W piątek Wall Street Journal donosił, że Permira i Advent były bliskie sfinalizowania rozmów dotyczących przejęcia całości firmy Symantec Corp. Zainteresowane strony nie udzielają oficjalnych komentarzy.

źródło: Reuters

Zobacz również