Sprzedaż półprzewodników w lipcu nadal wzrastała

Sprzedaż półprzewodników w lipcu wzrosła o 6%, kontynuując tym samym pozytywny trend z poprzedniego miesiąca. Jak wynika z wyliczeń Carnegie Group, średnia krocząca z trzech miesięcy w lipcu wyniosła 17,5 mld dolarów, wobec 17,2 mld odnotowanych w czerwcu.

Posłuchaj
00:00

Mimo że rynek powoli odbija się od dna, jest to nadal suma o 21% niższa niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Rzeczywista wartość sprzedaży, jak przyznają autorzy raportu, prawdopodobnie spadła o 18,3% w porównaniu z 2008 r. W czerwcu, rzeczywiste spadki wyniosły 24,5%. Zdaniem analityków, sprzedaż półprzewodników do telefonów komórkowych, która była nadal niska w czerwcu, znacząco poprawiła się w lipcu, mocniej niż dostawy na rynek komputerowy.

Szczególnie było to odczuwalne na rynku chińskim. Dodatkowo, poprawa na rynku telefonów i trend do wyposażania ich w większą zawartość pamięci pozytywnie odbiła się na producentach układów pamięci. Równocześnie, wraz ze wzrostem sprzedanych nowych aut, oczekuje się poprawy sytuacji w segmencie motoryzacyjnym.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Marvell przejmuje XConn: przełączniki PCIe i CXL jako fundament skalowalnych systemów AI
Projektowanie i badania
Technologie kwantowe – kto jest liderem?
Projektowanie i badania
Creotech Instruments poprowadzi europejską misję na Księżyc
Zasilanie
Estońska farma PV w Luuri będzie miała magazyn energii o pojemności ponad 40 MWh
Zasilanie
Stoen zainstalował w Warszawie ponad pół miliona nowych inteligentnych liczników
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów