URE sprzedaje fabrykę firmie Taiwan Mask

| Gospodarka Aktualności

Producent ogniw słonecznych i modułów United Renewable Energy (URE) ujawnił, że sprzedaje nieczynną fabrykę, zlokalizowaną w Hsinchu Science Park, korporacji Taiwan Mask za 1,038 mld NT (34,9 mln USD). Transakcja ma się zakończyć pod koniec bieżącego roku z zyskiem kapitałowym ze sprzedaży szacowanym na 240 mln NT. URE będzie kontynuować produkcję ogniw i modułów słonecznych w pozostałych czterech fabrykach na Tajwanie.

URE sprzedaje fabrykę firmie Taiwan Mask

URE sprzeda też 40% udziałów w Neo Cathay Power - spółce joint venture zajmującej się inwestycjami w wytwarzanie energii fotowoltaicznej - firmie Cathay Life Insurance i jej spółkom stowarzyszonym za 708 mln NT. Pomimo zbycia udziałów URE zapowiada, że będzie kontynuować eksploatację i konserwację elektrowni fotowoltaicznych i systemów dachowych, w które zainwestowała Neo Cathay Power.

Poza tym URE utworzy wspólne przedsięwzięcie w celu inwestycji w projekty dotyczące wytwarzania energii fotowoltaicznej z Taiwan Life Insurance, Shin Kong Life Insurance i Taiwan Shin Kong Global Venture Capital. Joint venture zostanie początkowo skapitalizowane na 3,0 mld NT, a URE obejmie udział do 30%.

United Renewable Energy odnotował za czerwiec skonsolidowane przychody w wysokości 1,235 mld NT, rosnąc miesięcznie o 2,26%, ale spadając o 11,43% rok do roku. W porównaniu do drugiego kwartału 2020 r. skonsolidowana sprzedaż w wysokości 3,293 mld NT wzrosła sekwencyjnie o 10,24%, ale spadła o 42,30% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a sprzedaż osiągająca 6,280 mld NT w okresie styczeń-czerwiec spadła o 37,25%.

źródło: DigiTimes