Ruszył europejski program IMPROVE

IMPROVE (Implementing manufacturing science solutions to increase equipment productivity and fab performance) jest europejską inicjatywą stawiającą sobie za cel poprawę wydajności fabryk półprzewodników. Program ten, zainicjowany w bieżącym roku i mający trwać do końca 2011, zrzesza 35 producentów sprzętu do technologii półprzewodników i środowiska akademickie z takich krajów jak Austria, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy i Portugalia.

Posłuchaj
00:00

Jednym z rozwijanych zagadnień jest monitoring sprzętu i przetwarzanych płytek w zakresie całej linii produkcyjnej. Jest to ważne z uwagi na możliwość optymalizacji i skrócenia czasu dostosowania i ponownego przygotowania linii do każdego nowego wytwarzanego produktu. Budżet IMPROVE opiewa na ok. 37,7mln euro, z czego połowa jest wniesiona przez partnerów programu, połowa natomiast pochodzi z dotacji Unii Europejskiej i krajów biorących w nim udział.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe dla terenów parkowych
Produkcja elektroniki
Już wkrótce świat przejdzie na materiały termoprzewodzące o wysokiej wydajności
Aktualności
Lena Lighting otrzymała certyfikaty ISO 45001:2018 oraz ISO 50001:2018
Projektowanie i badania
Rewolucja w akumulatorach: siła szybkiego ładowania
Elektromechanika
Szybki rozwój rynku robotów humanoidalnych
Projektowanie i badania
Nowa generacja dronów ze skrzydłami inspirowana ptakami drapieżnymi
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów