Niszowy rynek Li-Fi osiągnie 8 mld dolarów do 2030 roku

| Gospodarka Aktualności

Jak wynika z nowego raportu Global Market Insights, rynek komunikacji optycznej Li-Fi ma wzrosnąć z ponad 70 mln dolarów notowanych w 2019 r. do 8 mld dolarów, do roku 2030. Jednym z ważniejszych klientów oczekujących na takie rozwiązania jest sektor edukacyjny. Instytuty badawcze i szkoły coraz częściej wdrażają systemy Li-Fi, aby zapewnić swoim uczniom bezpieczną i bezproblemową łączność z Internetem.

Niszowy rynek Li-Fi osiągnie 8 mld dolarów do 2030 roku

Ponadto błyskawicznie rosnące zużycie danych i zwiększający się poziom zakłóceń w pasmach ISM będą sprzyjać wprowadzaniu alternatywnych technologii komunikacji bezprzewodowej, takich jak Li-Fi, co jeszcze bardziej poprawi ogólną perspektywę branży.

Systemy Li-Fi są instalowane także w obszarach, w których technologia Wi-Fi sprawia problemy, np. w szpitalnych salach operacyjnych czy systemach wojskowych, a więc obszarach, w których interferencje elektromagnetyczne (EMI) lub zagrożenie wyciekiem albo kradzieżą danych stanowią poważny problem dla bezpieczeństwa ludzi i sprzętu.

Produkty konsumenckie z Li-Fi na rynku już się pojawiają. W ubiegłym roku Signify - nowa marka Philips Lighting - wprowadziła na rynek system Li-Fi o nazwie Trulifi, który oferuje transfer danych z prędkością ponad 150 Mb/s. Inne aktywne przedsiębiorstwa w tym obszarze, to NAV Technologies, SLD Laser, VLNComm, Acuity Brands, Renesas, Oledcomm, Signify i Lucibel.

 
Podział aplikacyjny rynku Li-Fi wg aplikacji - prognoza na rok 2030 wg Global Market Insights

Zobacz również