Lacroix Electronics rozbudowuje potencjał produkcyjny

| Gospodarka Aktualności

Lacroix Electronics rozbuduje potencjał europejskich zakładów produkcyjnych, w tym polskiego zakładu w Kwidzynie, o nowy obiekt o powierzchni 16 tys. m². Nowa fabryka będzie położona w odległości 500 m od istniejącego od lat obiektu przy ul. Lotniczej, o powierzchni 14 tys. m². Obecny obiekt zachowa specjalizację w produktach elektronicznych dla rynku motoryzacyjnego, natomiast nowy poświęcony będzie wytwarzaniu produktów z dziedziny automatyki przemysłowej i domowej.

Lacroix Electronics rozbudowuje potencjał produkcyjny

Oprócz inwestycji w rozbudowę fabryki, firma zakupiła dwie nowe, zautomatyzowane linie produkcyjne SMT, które zostaną zainstalowane do końca roku. Istniejące laboratorium przemysłowe zostanie przeniesione i w nowym budynku powiększone, co ma wzmocnić potencjał w zakresie badań i rozwoju.

Powołano ponadto do życia ośrodek szkoleniowy, który będzie zajmował się organizacją seminariów i konferencji w celu rozwoju umiejętności pracowników.

We Francji rusza też budowa Symbiose - zakładu bazującego na koncepcji Przemysłu 4.0 o dużym stopniu automatyzacji. Ten drugi obiekt będzie miał 19 tys. m², a prace zostaną zakończone już w 2021 roku. Automatyzacja pozwoli na osiągnięcie wydajności większej o ok. 60% przy takim samym zatrudnieniu jak obecnie.

Lacroix Electronics znajduje się w pierwszej dziesiątce europejskich firm EMS w Europie. Ma 4 fabryki i biuro projektowe, gdzie zatrudnia ponad 3100 pracowników. W 2019 roku firma osiągnęła obrót w wysokości 328 mln euro.

Zobacz również