Oracle opuszcza Dolinę Krzemową

| Gospodarka Aktualności

Producent oprogramowania biznesowego Oracle ogłosił, że przenosi swoją siedzibę do Austin w Teksasie. Obecnie firma znajduje się w Redwood City, w Kalifornii. Oracle opuszcza Dolinę Krzemową w związku z pandemią Covid-19, która przyczyniła się do przejścia na zdalną pracę. Zmusiło to firmę do ponownego rozważania opłacalności prowadzenia działań operacyjnych w Kalifornii.

Oracle opuszcza Dolinę Krzemową

Pracownicy będą mogli wybrać lokalizację swojego biura i zdecydować, czy chcą pracować w domu i w jakim wymiarze godzin. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na działalność w chmurze, w roku 2018 Oracle utworzył kampus w Austin, który mógłby zapewnić miejsca dla 10 tys. pracowników.

Zajmująca się analizą danych firma Palantir Technologies również przeniosła w sierpniu siedzibę do Denver w stanie Kolorado, z Palo Alto w Kalifornii. Założyciel Tesli, Elon Musk, powiedział, że przeniósł się do Teksasu w związku z najwyższą w USA stawką podatku dochodowego od osób fizycznych, jaka obowiązuje w Kalifornii. Także Hewlett Packard Enterprise, często wymieniany w relacjach związanych z założeniem Doliny Krzemowej, poinformował, że ​​przeniesie swoją siedzibę z Kalifornii do Lone Star State.

źródło: Reuters

Zobacz również