Delta Electronics kupuje energię odnawialną, by ograniczać emisję dwutlenku węgla

| Gospodarka Aktualności

Producent zasilaczy i dostawca rozwiązań do zarządzania energią Delta Electronics podpisał długoterminową umowę PPA (Power Purchase Agreement - umowa zakupu energii) z deweloperem i sprzedawcą energii odnawialnej TCC Green Energy na zakup mocy zainstalowanej o wartości 7,2 MW z lądowych turbin wiatrowych, co odpowiada rocznej dostawie 19 mln kWh energii elektrycznej. TCC wdrożyło lądowe turbiny wiatrowe - każda o mocy instalacji 0,36 MW - zatem zakupiona moc instalacji jest równoznaczna z nabyciem przez Deltę 20 lądowych turbin w celu wytwarzania energii na własny użytek.

Delta Electronics kupuje energię odnawialną, by ograniczać emisję dwutlenku węgla

W 2017 r. Delta wyznaczyła sobie cel redukcji emisji dwutlenku węgla polegający na stopniowym zmniejszaniu intensywności emisji (stosunek ekwiwalentu emisji dwutlenku węgla do wartości produkcji w danym roku) o 56,6% w 2025 r. w stosunku do poziomu z 2014 r. Delta zainstalowała dachowe systemy fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej na własny użytek oraz zakupiła certyfikaty energii odnawialnej. Firma zmniejszyła emisyjność o 55% w 2020 roku.

Według firmy, w 2020 roku dachowe systemy fotowoltaiczne w głównych fabrykach Delty na całym świecie wyprodukowały łącznie 25,3 mln kWh energii elektrycznej. Zakupiono międzynarodowe certyfikaty energii odnawialnej na wykorzystanie 285 mln kWh energii odnawialnej. W 2020 roku energia odnawialna objęła 55,1% całkowitego zużycia energii w fabrykach Delty na świecie, a odsetek ten wyniósł 45,7%, wliczając światowe biura i bazy marketingowe.

W marcu 2021 r. firma Delta Electronics dołączyła do RE100, globalnej korporacyjnej inicjatywy w zakresie energii odnawialnej, aby promować 100% wykorzystanie energii odnawialnej w celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię. Jednocześnie złożyła obietnicę, że wszystkie jej fabryki, biura i bazy marketingowe osiągną 100-procentowe wykorzystanie energii odnawialnej oraz neutralność energetyczną i węglową w 2030 roku.

Za lipiec 2021 roku Delta odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 26,377 mld dolarów tajwańskich (942 miliony USD), co oznacza wzrost o 0,66% w skali miesiąca i o 2,31% w skali roku, a przychody 177,632 mld NT w okresie styczeń-lipiec wzrosły w skali roku o 16,74%.

źródło: DigiTimes

Zobacz również