Temperatura na odmrożonych targach MSPO szybko się zwiększa!

| Gospodarka Aktualności

MSPO to pierwsza w kalendarzu targowym odmrożona impreza powakacyjna. Z uwagi na pandemię, potencjał odradzającej się po zapaści branży wystawienniczej w naturalny sposób budzi ciekawość, stąd pojechaliśmy z wizytą na targi, aby zobaczyć, czy faktycznie się odmrażamy.

Temperatura na odmrożonych targach MSPO szybko się zwiększa!

W porównaniu do okresu sprzed pandemii targi MSPO są wyraźnie optycznie skromniejsze, ale nie jest tak, że brakuje gości lub wystawców i w halach są pustki. Wystawa zajmuje 5 hal, z tym, że ekspozycji komercyjnych jest mniej i można przyjąć, że wypełniają one 4 pawilony targowe. Nawet jeśli jest więcej luzu w korytarzach, to i tak gości pierwszego dnia było sporo, przy czym w odróżnieniu od innych imprez wystawienniczych tutaj nie ma osób przypadkowych, przez co ocena frekwencji jest jeszcze lepsza. W porównaniu do ubiegłego roku, w oczach obserwatora jest to zaskoczenie na plus. Mniej jest też ciężkiego sprzętu na zewnątrz hal, bo zapewne z uwagi na pandemię nie ma możliwości swobodnego oglądania od środka i robienia sobie selfie w helikopterach.

Z grona firm związanych z elektroniką na MSPO można zobaczyć tylko stałych bywalców, tych którzy są związani z wojskiem od dawna, jak na przykład Radiotechnika Marketing, Domar, Ledatel, Vigo System, Arizo i kilku innych. Wystawianie odpuścili sobie dostawcy aparatury pomiarowej, firmy z obszaru komputerów embedded i dostawcy złączy.

Patrząc z perspektywy widać, że wojsko inwestuje obecnie w nowe technologie związane z symulacją, obserwacją i szkoleniami. Drony, sprzęt symulacyjny w oparciu o wirtualną i poszerzoną rzeczywistość, taki jak gogle VR i wspomagające je komputery do generacji obrazu, były pokazywane na wielu stoiskach, przekonując, że współczesna technika komercyjna jeszcze bardziej przenika się z profesjonalną i dzisiaj nawet to, co proponują giganci rynku konsumenckiego, może być atrakcyjne z punktu widzenia wojskowego.
Oby tylko odmrożenie okazało się trwałe!

Zobacz również