Newtech Engineering zainwestuje w katowickiej SSE

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna poszerzy się o blisko 60 nowych firm. Jedną z nich będzie Newtech Engineering, który zbuduje nowy zakład w Gliwicach. Firma jest specjalistycznym wytwórcą zaawansowanej aparatury pomiarowej i elementów automatyki przemysłowej i systemów dla motoryzacji.

Posłuchaj
00:00

Na początku października ruszyła też zlokalizowana w strefie fabryka separatorów do baterii litowo-jonowych firmy SK w Dąbrowie Górniczej - koszt inwestycji 1,5 mld zł. Separatory są rdzeniem akumulatorów litowo-jonowych stosowanych w samochodach elektrycznych, czyli jedną z czterech zasadniczych części akumulatora. To ultracienka membrana, która umożliwia przemieszczanie się jonów litu między anodą a katodą, a odpowiedni separator wpływa m.in. na wydajność, pojemność akumulatora i szybkość jego ładowania.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Czesi rozwijają potencjał w zakresie półprzewodników
Aktualności
Cyfrowa transformacja w fińskim przemyśle elektronicznym: Panasonic i Kemptron integrują produkcję z magazynem
PCB
Recykling PCB już za chwilę
Pomiary
Danisense uruchamia portal do kalibracji przetworników prądowych – niezależnie od marki i z certyfikatem ISO 17025
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Cyfrowa transformacja w fińskim przemyśle elektronicznym: Panasonic i Kemptron integrują produkcję z magazynem
Gospodarka
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Gospodarka
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów