Molex przejmuje własność intelektualną firmy Keysaa w zakresie łączności bezprzewodowej

| Gospodarka Aktualności

Amerykańska firma elektroniczna Molex poinformowała, że ​​nabyła podstawową technologię i własność intelektualną (IP) od firmy Keyssa Inc - producenta szybkich łączy bezstykowych. Przejęcie przyspieszy strategię firmy Molex w zakresie dalszego rozszerzania i dywersyfikacji portfolio mikrozłączy o wysoce elastyczne, bezprzewodowe złącza do zastosowań bliskiego pola, typu urządzenie-urządzenie.

Molex przejmuje własność intelektualną firmy Keysaa w zakresie łączności bezprzewodowej

Dzięki temu przejęciu Molex będzie miał dostęp do technologii chip-to-chip firmy Keysaa, w tym ponad 350 złożonych wniosków patentowych. Molex powiększa również zespoły inżynierów w Stanach Zjednoczonych i w Indiach, aby opracowywać produkty nowej generacji oparte na tej technologii. Firma poinformowała, że ​​początkowo skupi się na potrzebach łączności w aplikacjach mobilnych, w których złącza bezstykowe oferują potencjalne korzyści w zakresie projektowania pod kątem produkcji, serwisowania, niezawodności, agregacji sygnału i bezpieczeństwa. Z biegiem czasu Molex będzie stosować tę technologię w nowych obszarach zastosowań, obejmujących inteligentne fabryki, zaawansowane bezpieczeństwo w motoryzacji, robotykę medyczną i wiele innych.

Nabyta technologia oferuje szybkość transmisji danych do 6 Gb/s w paśmie 60 GHz, bez interferencji Wi-Fi lub Bluetooth. Małe, bezstykowe złącza półprzewodnikowe o niskim poborze mocy i małych opóźnieniach mogą sprostać krytycznym potrzebom w zakresie transmisji danych. Molex planuje rozwinąć obecne możliwości, obsługując wykładniczo wyższe szybkości transmisji danych i komunikację w trybie full-duplex.

- Bezprzewodowa technologia chip-to-chip firmy Keyssa wesprze rozwój firmy Molex w zakresie łączności antenowej mmWave, aby sprostać rosnącym wymaganiom transmisji danych z dużą szybkością - powiedział Justin Kerr, wiceprezes i dyrektor generalny Micro Solutions Business Unit w firmie Molex.

- Decyzja o przejęciu technologii i własności intelektualnej firmy Keyssa umacnia naszą pozycję jako preferowanego dostawcy, dzięki innowacjom w zakresie łączności mechanicznej i bezstykowej - Eric VanAlstyne, dyrektor ds. rozwoju korporacyjnego w firmie Molex.

źródło: electronicsB2B.com

Zobacz również