Samsung Display finalizuje przejęcie eMagin

| Gospodarka Optoelektronika

eMagin Corporation - amerykański lider w rozwoju, projektowaniu i produkcji mikrowyświetlaczy OLED z aktywną matrycą, przeznaczonych do produktów prezentujących obrazy blisko oka - ogłosił 18 października zakończenie procesu przejęcia firmy przez spółkę Samsung Display. Transakcja o wartości około 218 mln dolarów (2,08 USD za akcję) miała formę gotówkową. Akcje zwykłe eMagin nie będą już notowane na amerykańskiej giełdzie NYSE.

Samsung Display finalizuje przejęcie eMagin

- Będziemy nadal działać pod nazwą eMagin w naszych zakładach w Hopewell Junction w Nowym Jorku i obsługiwać naszych cenionych klientów wojskowych, medycznych i komercyjnych. Jesteśmy przekonani, że z pomocą Samsung Display możemy osiągnąć jeszcze wyższy poziom jakości, rozdzielczości i luminancji naszych wyświetlaczy oraz przyspieszyć rozwój naszej technologii Direct Patterning Technology, dPd - powiedział Andrew G. Sculley, CEO eMagin.

eMagin jest liderem w technologii mikrowyświetlaczy OLED pozwalającej na wizualizację informacji cyfrowych i obrazów. Klientami firmy są światowi potentaci z branży wojskowej, konsumenckiej, medycznej i przemysłowej. Od 2001 roku mikrowyświetlacze eMagin są wykorzystywane w urządzeniach AR/VR, hełmach lotniczych, systemach wyświetlaczy przeziernych, celownikach termowizyjnych, goglach noktowizyjnych, przyszłych systemach uzbrojenia i wielu innych zastosowaniach. Firma opracowuje, konstruuje i produkuje technologie wyświetlania przyszłości i jest jedynym producentem wyświetlaczy OLED w Stanach Zjednoczonych. Direct Patterning Technology firmy eMagin ma zmienić sposób, w jaki świat konsumuje informacje.

źródło: eMagin Corporation