Sharp rozpoczął dostawy paneli LCD 10G

Sharp rozpoczął dostawy paneli LCD z nowo powstałej fabryki dziesiątej generacji w Sakai w Japonii. Według lokalnej prasy, firma zaczęła zaopatrywać w te elementy należącą do niej fabrykę telewizorów LCD w mieście Kameyama, jak również zewnętrznych odbiorców.

Posłuchaj
00:00

Wraz z poprawiającym się popytem na LCD, druga faza inwestycji w fabrykę w Sakai rozpocznie się wraz z instalacją nowego sprzętu w pierwszej połowie przyszłego roku. Zakład osiągnie planowaną wydajność 72 tys. substratów miesięcznie w połowie 2010 r.

Powiązane treści
Sharp rozpocznie masową produkcję niebieskich diod LED
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Przez sztuczną inteligencję silnie rośnie skala cyberataków w chmurze
Komponenty
Dell i NVIDIA fundamentem największej fabryki AI w Indiach: 4000 GPU Blackwell dla NxtGen
Produkcja elektroniki
Yamaha Robotics stawia na półprzewodniki. Nowa struktura wzmocni obsługę procesów back-end w Europie
Projektowanie i badania
Mitsubishi Electric i MHI inwestują w następcę modułu ISS. Nowa era komercjalizacji orbity LEO
Produkcja elektroniki
Afrykańskie minerały w centrum uwagi
PCB
Standard oHFM: Nowe perspektywy dla modułów FPGA w systemach embedded
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Kiedy projekt elektroniki jest „wystarczająco dobry”, a kiedy staje się ryzykiem biznesowym

W projektowaniu elektroniki bardzo łatwo wpaść w pułapkę myślenia: „działa, więc jest OK”. Układ się uruchamia, firmware odpowiada, prototyp przechodzi testy na biurku. I na tym etapie wiele zespołów uznaje projekt za „wystarczająco dobry”. O decyzjach „good enough”, presji czasu i momentach, w których inżynieria zaczyna generować straty.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów