HPE za 14 mld dolarów przejmie Juniper Networks

| Gospodarka Aktualności

Firmy Hewlett Packard Enterprise i Juniper Networks ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy, na mocy której HPE przejmie Juniper w ramach całkowicie gotówkowej transakcji po cenie 40 dolarów za akcję, co stanowi wartość wynoszącą około 14 mld dolarów. Oczekuje się, że przejęcie podwoi działalność HPE w zakresie sieci, tworząc nowego lidera sieci z kompleksowym portfolio.

HPE za 14 mld dolarów przejmie Juniper Networks

Połączenie HPE i Juniper przyspiesza zmianę asortymentu HPE w kierunku rozwiązań o większym wzroście i wzmacnia wysokomarżową działalność sieciową, przyspieszając realizację strategii zrównoważonego i zyskownego wzrostu HPE. Firmy HPE i Juniper zapewnią klientom każdej wielkości kompletne portfolio, które pozwoli realizować bezpieczną architekturę sieciową niezbędną do zarządzania i upraszczania ich rosnących i coraz bardziej złożonych potrzeb w zakresie łączności.

Dzięki pakietowi rozwiązań sieciowych, oprogramowania i usług dostarczanych w chmurze, w tym platformy Mist AI i Cloud, Juniper daje organizacjom bezpieczny i wydajny dostęp do infrastruktury chmurowej o znaczeniu krytycznym, która stanowi podstawę strategii cyfrowych i sztucznej inteligencji. Połączenie z HPE Aruba Networking i specjalnie zaprojektowaną siecią HPE AI stworzy wiodącego gracza w branży, który przyspieszy innowacje, zapewniając dalszą modernizację sieci zoptymalizowanej pod kątem chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji.

Po sfinalizowaniu transakcji CEO Juniper, Rami Rahim, będzie kierował połączonym biznesem sieciowym HPE i będzie podlegał prezesowi i CEO HPE Antonio Neriemu.

Zgodnie z warunkami umowy, która została jednomyślnie zatwierdzona przez zarządy HPE i Juniper, akcjonariusze Junipera otrzymają po sfinalizowaniu transakcji 40,00 dolarów za akcję w gotówce. Cena zakupu stanowi premię w wysokości około 32% w stosunku do ceny zamknięcia akcji zwykłych Junipera z dnia 8 stycznia 2024 r.

Transakcja ma być sfinalizowana pod koniec roku kalendarzowego 2024 lub na początku 2025, pod warunkiem uzyskania zgód organów regulacyjnych, zatwierdzenia transakcji przez akcjonariuszy Junipera oraz spełnienia innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

Oczekuje się, że połączenie pozwoli osiągnąć efektywność operacyjną i roczne synergie kosztowe w wysokości 450 mln dolarów w ciągu 36 miesięcy od zamknięcia.

źródło: Juniper Networks