Bosch chce zlikwidować fabrykę w Szkocji

Bosch planuje zamknięcie fabryki w szkockiej miejscowości Miskin w okolicach Llantrisant, co oznacza stratę miejsc pracy dla ok. 900 pracowników zakładu. Zarząd fabryki zasiadł do 90-dniowych obrad z załogą dotyczących możliwych rozwiązań dla placówki.

Posłuchaj
00:00

Jak podaje lokalna prasa, jednym z rozważanych scenariuszy jest zmniejszenie liczebności personelu o 300 osób w przyszłym roku. Bosch produkował w Miskin alternatory samochodowe od początku lat dziewięćdziesiątych, jednak w 2008 r. odnotowano spadek sprzedaży tych elementów o 45%. Wtedy też dokonano pierwszych masowych zwolnień w fabryce, które dotknęły 600 osób. Ciężkie warunki na rynku zdaniem przedstawicieli Bosch będą nadal odczuwalne, a w przyszłym roku sprzedaż może spaść nawet o kolejne 65%.

Powiązane treści
Bosch rozwija na Węgrzech produkcję elektroniki motoryzacyjnej
Bosch buduje linię do pilotażowej produkcji baterii litowo-jonowych
Bosch stawia na produkcję podzespołów do samochodów elektrycznych
Bosch otworzył fabrykę półprzewodników o wartości miliarda dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Materiały przewodzące w elektrotechnice: miedź, aluminium i srebro - porównanie właściwości i zastosowań
Projektowanie i badania
Komputery AI PC – czy powtórzą sukces pecetów?
Projektowanie i badania
Grupa Elhurt powołuje spółkę specjalizującą się w produkcji małoseryjnej i prototypowej - Integrel EMS
Komponenty
Polska marka GOODRAM pokazuje pierwszy na świecie dysk SSD 122,88 TB dla centrów danych
Projektowanie i badania
Jak wybrać właściwą uszczelkę EMI? Pobierz bezpłatny poradnik!
Pomiary
Rohde & Schwarz dostarczy zaawansowane skanery bezpieczeństwa na lotniska przed Mundialem 2026
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów