Mornsun ukarany za sprzedaż przetwornic DC-DC do Rosji

| Gospodarka Aktualności

Firma Mornsun, chiński producent przetwornic DC-DC, została objęta sankcjami, które administracja USA nakłada na przedsiębiorstwa współpracujące i pomagające Rosji w wojnie. Sankcje nakładane są za uchylanie się od blokad i obchodzenie ich oraz za zwiększanie zdolności Rosji do prowadzenia wojny przeciwko Ukrainie.

Mornsun ukarany za sprzedaż przetwornic DC-DC do Rosji

Mornsun został dopisany do listy takich przedsiębiorstw, gdyż sprzedawał komponenty do rosyjskich wojskowych statków powietrznych oraz radarów kontroli uzbrojenia pokładowego dla rosyjskich myśliwców.

Decyzja ta spowodowała na rynku dystrybucji małe trzęsienie ziemi, gdyż produkty Mornsuna były w ofercie wielu dystrybutorów, w tym tych największych - Digi-Key czy Farnell. Dystrybucja natychmiast zablokowała wysyłki do klientów i przerwała sprzedaż. Niektórzy usunęli Mornsuna z listy franczyzowej.

Klientom proponowane są rozwiązania m.in. firm Recom, Murata i Mean-Well, ale Mornsun produkował przetwornice także dla innych znanych marek. Nasz informator twierdzi, że wybrane pozycje oferty Traco Power, Cosel oraz XP Power produkował na zlecenie Mornsun i z ich kupnem będzie w najbliższej przyszłości kłopot. Z tej przyczyny być może jesteśmy świadkami początku represji o większym zasięgu.