Kolejne problemy firmy Atmel

Z powodu nadużyć finansowych rada nadzorcza Atmel zwolniła ze stanowiska dotychczasowego prezesa firmy, którym był George Perlegos, oraz trzy inne osoby z kadry zarządzającej. Nowym prezesem Atmel został pełniący od 10 lutego bieżącego roku funkcję dyrektora w firmie Steven Laub.

Opisane powyżej wydarzenia są dalszym ciągiem nienajlepszego okresu firmy – wcześniejsze problemy związane były m.in. z akcjami giełdowymi firmy oraz niewłaściwym stopniem rozwoju jej infrastruktury. Na skutek tego ostatniego Atmel sprzedał niedawno swój oddział i zakład produkcyjny w Grenoble, który za 140 mln dolarów kupiła firma E2V Technologies.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Obroty Atmela zwiększyły się w II kw.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Elon Musk chce stworzyć w Teksasie własne centrum produkcji chipów dla SpaceX, xAI i Tesli
Produkcja elektroniki
Sztuczna inteligencja mierzy się z trudnymi realiami przemysłu
Produkcja elektroniki
Chips Act 2.0 – być albo nie być Unii Europejskiej na rynku półprzewodników
Komponenty
Mouser Electronics rozszerza ofertę: globalna umowa dystrybucyjna z firmą Transtector
Produkcja elektroniki
TSMC wzmacnia produkcję chipów w USA. Branża mówi o inwestycjach do 250 mld dolarów
Komponenty
Nowa opłata dla rynku elektroniki. Obejmie smartfony, laptopy i tablety
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów