13% wzrost dostaw komputerów w 2010 r.

Jak przewiduje tajwańska agencja analiz rynku DRAMexchange Technology, w 2010 r. dostawy pecetów zwiększą się w stosunku rok do roku o 13%. W tym dostawy laptopów wzrosną o 22,5% w skali rocznej, do 160 milionów sztuk, podczas gdy dostawy komputerów stacjonarnych o 0,6%, do 120 milionów sztuk.

Posłuchaj
00:00

Rynek netbooków ma w 2010 r. zwiększyć się o 22%, do 35 milionów komputerów. Według agencji, średnia wielkość pamięci DRAM w komputerze zwiększy się o 16% w porównaniu do roku ubiegłego, z 2,5 GB do 2,9 GB.

Powiązane treści
Coraz mniej komputerów jest sprzedawanych w Europie Zachodniej
Ożywienie na rynku komputerów PC w III kw.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
HIKMICRO SuperScene – przełom w termowizji AI dla inspekcji budynków, rozdzielnic i PCB
Produkcja elektroniki
AMD na fali wzrostowej - rekordowy udział w przychodach z serwerów
Aktualności
Digitalizacja pola walki postępuje
Komponenty
„Superczipy” Nvidii napędzają najszybszy superkomputer w Europie
Aktualności
Mouser Electronics po raz szósty z nagrodą Amphenol za najlepszą dystrybucję cyfrową komponentów elektronicznych
Aktualności
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano pierwsze w pełni polskie urządzenie - LeopardISS
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Magazyn
Kwiecień 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów