Wtorek, 17 listopada 2020

Smart IoT: LoRaWAN - od idei do realizacji!

Technologia LoRaWAN jest jedną z najpopularniejszych odmian sieci LPWAN. Do jej przewag należy doskonała propagacja fali radiowej dzięki modulacji LoRa, gwarantująca daleki zasięg, odporność na zakłócenia oraz umożliwiająca uzyskanie rekordowo niskiego poboru mocy.

Smart IoT: LoRaWAN - od idei do realizacji!

Przed technologią LoRaWAN otworzyły się szerokie możliwości zastosowania w Smart Metering, Smart Building oraz w szeregu rozwiązań IoT.

Szkolenie to ukierunkowane jest na najważniejsze praktyczne aspekty wykorzystania LoRaWAN. Zostaną przedstawione rozwiązania wiodącego dostawcy stacji bazowych i serwerów, a także na żywo pokażemy proces konfiguracji stacji bazowej i uruchomienia komunikacji z serwerem.

Dla osób zajmujących się projektowaniem urządzeń elektronicznych, przeprowadzony będzie przegląd rozwiązań Microchip, w tym nowego zintegrowanego modułu LoRaWAN. Na żywo zaprezentujemy również uruchomienie komunikacji modułu Microchip z serwerem.

Dla osób zainteresowanych wykorzystywaniem gotowych rozwiązań LoRaWAN zostanie przybliżone portfolio firmy Adeunis, dysponujące szeregiem gotowych do zastosowania sensorów, wraz z ich konfiguracją, rejestracją i uruchomieniem komunikacji z serwerem.

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie