UNI-T to już marka

| Prezentacje firmowe Artykuły

Wysoka jakość przyrządów pomiarowych UNIT-T produkowanych przez firmę z Hongkongu jest już gwarancją spełnienia wysokich wymagań dotyczących pomiarów w układach przemysłowych i laboratoriach.

UNI-T to już marka

 

Elektronika z Chin najczęściej kojarzy nam się z nie najwyższym poziomem technicznym wyrobów oraz z ich marną jakością. Rzeczywiście wiele urządzeń charakteryzuje wysoka usterkowość i już po krótkim okresie użytkowania sprawiają kłopoty. Jednak i w Chinach są już producenci, których produkty z powodzeniem konkurują jakością i niezawodnością działania z renomowanymi markami.

UNI-T rozpoczął produkcję prostych multimetrów cyfrowych w bardzo skromnych warunkach już w roku 1991. Dysponując tanią siłą roboczą, zdobywał z mozołem rynek, oferując proste mierniki po bardzo niskich cenach. Początkowo były to multimetry serii M830 i M890, które do dziś przez wielu elektroników uważane są za „niezastąpione”. Wprowadzane do produkcji kolejne serie multimetrów: UT30, UT33 i UT50, ze względu na wysoką niezawodność znalazły szybko nabywców w Azji i na całym świecie, głównie wśród techników RTV.

Dobra koniunktura ekonomiczna na świecie w początkach nowego tysiąclecia sprzyjała również rozwojowi rynku przyrządów pomiarowych. Menedżerowie UNI-T wykorzystali ten fakt, wprowadzając nowe modele multimetrów i wyposażając je w coraz nowsze funkcje pomiarowe. Tak powstała seria UT70 z kultowym już dziś UT70A wyposażonym w pomiar indukcyjności.

W tym czasie w laboratoriach UNI-T prowadzone są intensywne prace nad miernikami z funkcją True RMS oraz inteligentnymi multimetrami uniwersalnymi, miernikami cęgowymi również z pomiarem natężenia prądu DC oraz stołowymi multimetrami laboratoryjnymi (Serie UT71, UT200, UT800). W roku 2007 już w nowej siedzibie do produkcji weszły również cyfrowe przyrządy do pomiaru niektórych wielkości nieelektrycznych, oscyloskopy cyfrowe oraz generatory pomiarowe.

Obecnie UNI-T jest jednym z liderów produkujących przyrządy pomiarowe w Azji. Przy współpracy z ponad 600 partnerami strategicznymi ich produkty są eksportowane z powodzeniem do 90 krajów świata. UNI-T dostarcza instrumenty pomiarowe o wysokiej niezawodności i dokładności, spełniające wszystkie światowe standardy bezpieczeństwa, innowacyjne technologicznie, eleganckie wizualnie, cenowo spełniające oczekiwania rynku.

Obecnie Grupa UNI-T ma swoje zakłady w trzech miastach: Szanghaju, Chengdu, Dongguan, i produkuje następujące grupy instrumentów pomiarowych: multimetry uniwersalne, testery samochodowe, testery elektryczne, testery do analizy środowiska, testery bezpieczeństwa, generatory pomiarowe, kalibratory oraz oscyloskopy. Wyłącznym przedstawicielem handlowym UNI-T na Polskę, zajmującym się dystrybucją i serwisem, jest firma Lechpol.

UNI-T
www.lechpol.pl
www.uni-t.com.pl

Zobacz również