Przekaźniki elektromechaniczne i półprzewodnikowe firmy Hongfa

| Prezentacje firmowe Artykuły

Chińska firma Hongfa specjalizuje się w produkcji przekaźników. Obecnie oferuje ponad 40 tys. wersji podzielonych na 6 grup i 160 serii. Roczna produkcja ponad 850 milionów sztuk lokuje firmę w pierwszej piątce producentów przekaźników na świecie. Blisko 60% produkcji Hongfa przeznacza na eksport, odnotowując coroczny wzrost na poziomie 30%.

Przekaźniki elektromechaniczne i półprzewodnikowe firmy Hongfa

Od 1992 roku jest notowana w rankingu największych, chińskich producentów podzespołów elektronicznych, zajmując coraz wyższe pozycje. Wysoką jakość produktów zapewniają wdrożone międzynarodowe systemy kontroli jakości. Wszystkie wyroby uzyskały międzynarodowe certyfikaty, takie jak TUV, VDE, UL, CUR, FIMKO, IMQ czy CQC. Oferta firmy obejmuje przekaźniki ogólnego przeznaczenia, telekomunikacyjne, samochodowe, dla automatyki przemysłowej, półprzewodnikowe, hermetyczne oraz wersje na indywidualne zamówienia.

Hongfa produkuje też radiatory do przekaźników półprzewodnikowych oraz gniazda przekaźnikowe, w tym do montażu na szynie DIN. Przekaźniki elektromechaniczne mogą mieć wyprowadzenia przystosowane do montażu na płytce drukowanej, konektorowe lub w postaci zacisków śrubowych. Są dostępne dla szerokiego zakresu napięć zasilania cewki od 1,5 do 280 VAC/DC oraz na szeroki zakres temperatur i o różnych klasach izolacji.

Przekaźniki półprzewodnikowe SSR są całkowicie pozbawione elementów mechanicznych w układzie przełączającym, dzięki czemu mogą być sterowane sygnałami o dużej częstotliwości. Zapewniają praktycznie nieograniczoną żywotność i bezgłośne przełączanie, mające duże znaczenie w urządzeniach przeznaczonych do pracy w pomieszczeniach mieszkalnych. Są wykonywane na zakres prądów obciążenia od 150mA do 80A. Mogą być sterowane i obciążane prądem stałym i przemiennym (jedno- i trójfazowym). Dostępne są wersje załączane w zerze lub asynchroniczne.

Jarosław Skulimowski
Gamma Sp. z o.o.

www.gamma.pl

Zobacz również