Cinterion Wireless Modules - lider rynku urządzeń bezprzewodowej komunikacji M2M

| Prezentacje firmowe Artykuły

Cinterion Wireless Modules jest światowym liderem w produkcji urządzeń komunikacji bezprzewodowej M2M (Machine-To-Machine). Firma powstała w 1995 r. jako Siemens Wireless Modules, następnie w 2008 r. na skutek przekształceń wewnętrzych Siemensa, wyodrębniony został Cinterion Wireless Modules. Od 2010 roku Cinterion należy do grupy Gemalto.

Cinterion Wireless Modules - lider rynku urządzeń bezprzewodowej komunikacji M2M

Główna siedziba firmy znajduje się w Monachium, jednak Cinterion posiada jeszcze wiele zależnych spółek w krajach na całym świecie, w tym również w Polsce. Od samego początku firma aktywnie wprowadza najnowsze technologie i udostępnia je klientom. Przez ponad 15 lat oferta produktów zwiększyła się z 3 do ponad 40 modułów, które są obecnie wiodącymi rozwiązaniami komunikacyjnych na rynku.

Moduły Cinteriona oparte są o standardy CDMA, GSM oraz UMTS, co pozwala użytkownikom na praktycznie nielimitowaną mobilność spowodowaną globalnym zasięgiem tych technologii. Cinterion oferuje najwyższej jakości kompleksowe rozwiązania w zakresie modułów i terminali GSM/GPRS/EDGE oraz UMTS/HSPA. Portfolio produktów wytwarzanych przez firmę jest bardzo szerokie i zróżnicowane.

Jeśli chodzi o technologię 3G to z pewnością wart uwagi jest moduł o symbolu PH8. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie produkt Cinteriona i jednocześnie bardzo przyszłościowa platforma komunikacji. W przypadku modułów 2G możemy wyróżnić ze względu na sposób montażu – wersje SMD (LGA) lub montowane za pomocą złącza.

W przypadku montażu SMD warto zwrócić szczególną uwagę na moduły serii BGS2, które są obecnie jednymi z najmniejszych modułów M2M na rynku, natomiast jeśli chodzi o montaż za pomocą złącza to uwagę przykuwa seria MC55i. Jest to prawdopodobnie najbardziej popularne tego typu rozwiązanie na świecie. Odrębną grupą jest seria układów przeznaczona do zastosowania w motoryzacji (Automotive).

Moduły te zostały wykonane w taki sposób, aby spełniały wszelkie wymagania tego rynku. Zastosowano w nich między innymi grubszy laminat czy dodatkowe ekranowanie komponentów. Dopełnieniem oferty są terminale, czyli gotowe rozwiązania, gdzie za pomocą różnych rodzajów interfejsów można dodać komunikację bezprzewodową M2M do istniejących już aplikacji.

Bardzo popularne i często stosowane są rozwiązania ze sterownikami np. Siemensa. W ofercie Cinteriona można również znaleźć rozwiązania, które mają obsługę platformy Java czy wbudowany GPS. Dodatkowym atutem przemawiającym za rozwiązaniami niemieckiego producenta jest łatwość migracji między kolejnymi technologiami bez konieczności przeprojektowywania PCB.

Proces produkcyjny oraz organizacja firmy są zgodne z wymaganiami norm ISO TS16949, ISO 9001 oraz VDA 6.2, natomiast produkty spełniają wymagania dyrektywy RoHS i WEEE (terminale). Cechą zdecydowanie wyróżniającą Cinteriona na tle innych producentów modułów M2M jest cały system wsparcia technicznego.

Podejmując decyzję o zastosowaniu rozwiązań Cinteriona, można liczyć na wsparcie techniczne przy wyborze samego układu, podczas całego procesu projektowania, testowania, wdrażania, jak również szeroką pomoc posprzedażną.

Urządzenia z logo Cinteriona z powodzeniem stosowane są m.in. w branży motoryzacyjnej, logistyce, elektronicznych systemach poboru opłat, w systemach zabezpieczeń oraz zdalnej kontroli, w inteligentnych systemach pomiarowych i zbierania danych, medycynie, systemach płatności (POS) i wielu innych. JM elektronik jest oficjalnym dystrybutorem rozwiązań komunikacyjnych firmy Cinterion w Polsce.

JM elektronik
www.jm.pl