Essemtec Poland prezentuje automat PanteraXVC na targach Automaticon 2012

| Prezentacje firmowe Artykuły

Rok temu wiodący producent urządzeń do montażu powierzchniowego (SMT), szwajcarska firma ESSEMTEC AG weszła bezpośrednio na rynek polski poprzez powołanie do życia firmy Essemtec Poland. Stała obecność w Polsce gwarantuje klientom zdecydowanie lepszą i szybszą niż dotychczas pomoc techniczną.

Essemtec Poland prezentuje automat PanteraXVC na targach Automaticon 2012

Zgodnie ze strategią na innych rynkach europejskich, firma Essemtec otworzyła, na początku ubiegłego roku, swój oddział w Warszawie. Celem tego przedsięwzięcia było polepszenie bezpośrednich relacji z klientami oraz zwiększenie sprzedaży i działań marketingowych na obszarze Europy Wschodniej. Dyrektorem do spraw marketingu i sprzedaży został Mirosław Borkowski, związany od wielu lat z firmą Essemtec.

Firma Essemtec Poland, na zbliżających się targach Automaticon, zaprezentuje nowy automat pick-and-place: PANTERA-XVC w wersji in-line. Do niedawna urządzenie to było dostępne tylko w wersji wolno stojącej. Obecnie automaty PANTERA X mogą pracować w linii technologicznej z pojedynczym, podwójnym lub nawet potrójnym transporterem wewnętrznym z interfejsem SMEMA. Opcja ta zwiększa możliwości wykorzystania automatu w zakładzie produkcyjnym. Maszyny serii Pantera X stają się coraz bardziej elastyczne i dzięki temu są optymalne dla małych i średnich serii produkcyjnych.

Szwajcarska jakość produktów firmy Essemtec jest doskonale dopasowana do potrzeb polskiego rynku elektronicznego. Firma Essemtec Poland dostarcza kompletne rozwiązania zawierające: sitodrukarki, drukarki szablonowe, dozowniki pasty/kleju, automaty montażowe oraz piece do lutowania rozpływowego.

Asortyment produktów obejmuje również systemy magazynujące, transportowe i oprogramowanie zawierające know-how procesów. Wszystko to prosto z jednego źródła, zapewniając oszczędność czasu i kosztów inwestycji dla klientów. Bezpośrednia aktywność na rynku to nie tylko sprzedaż, to również bezpośrednia, lokalna pomoc serwisowa.

Z tych właśnie powodów firma Essemtec Poland stworzyła własną, lokalną strukturę serwisową na terenie Polski. Korzyści wynikające z tego faktu są oczywiste: redukcja kosztów serwisu, szybka dostawa części zamiennych i zminimalizowanie ewentualnych przestojów maszyn.

Od 1 stycznia 2012, funkcjonuje nowa siedziba firmy (szczegóły: patrz dane adresowe).

Essemtec Poland
www.essemtec-polska.com