Wypróbuj nasz potencjał

| Prezentacje firmowe

Zakład Elektroniczny Bornico z Radomia działa na rynku elektronicznym już od ponad dwudziestu lat. Posiadamy ogromny potencjał intelektualny, doświadczenie i wyposażenie w zakresie produkcji elektroniki. Świadczymy usługi montażu, zapewniamy doradztwo techniczne oraz realizujemy kompleksowo zlecenia od projektu do gotowego wyrobu, od prostych układów aż po kompleksowe rozwiązania systemów na wielu płytkach PCB. Główny profil naszej produkcji to złożone komponenty elektroniczne do nowoczesnych wag elektronicznych, przemysłowych i laboratoryjnych. Wszystkie nasze wyroby charakteryzują się wysokim, światowym poziomem rozwiązań technicznych.

Wypróbuj nasz potencjał

Doświadczenie i kwalifikacje firmy Bornico to wynik wielu lat współpracy z firmą Radwag Wagi Elektroniczne, która jest naszym partnerem strategicznym i dla której realizowaliśmy szereg projektów układów elektronicznych oraz do dzisiaj zajmujemy się montażem.

W odróżnieniu od wielu innych firm kontraktowych Bornico wyróżnia się na rynku silnym działem zajmującym się projektowaniem i produkcją wszelkiego rodzaju podzespołów i całych urządzeń elektronicznych, których wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom rozwiązań technicznych.

Zatrudniamy 5 konstruktorów, którzy nie zajmują się niczym innym poza tworzeniem nowych urządzeń. Spora kadra pozwala nam nawet na specjalizację w zakresie pisania oprogramowania, projektowania płytek i podobne. Nie musimy bazować na inżynierach, którzy znają się na wszystkim lub łączą projektowanie ze sprzedażą i raczej jesteśmy firmą typu ODM (Original Design Manufacturer) niż EMS (Electronic Manufacturing Services) lub kontraktową.

Ścisła współpraca naszych konstruktorów z działem produkcyjnym w ramach jednej organizacji przez cały czas realizacji projektu pozwala uniknąć wielu błędów technologicznych powstających na skutek oderwania założeń projektu od realiów produkcyjnych.

Dobór elementów, ich rozłożenie na płytkach czy chociażby kształt formatek z zachowaniem wymogów technologicznych, minimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych defektów i co najważniejsze, znacznie obniża koszty produkcji, dając w efekcie lepszy i tańszy produkt.

Potencjał produkcyjny

Produkcja kontraktowa w zakładzie Bornico to głównie montaż elementów elektronicznych we wszystkich powszechnie stosowanych technologiach w zakresie montażu powierzchniowego i przewlekanego. Posiadana linia technologiczna zapewnia dużą elastyczność, co wynika z posiadania kilku maszyn do montażu powierzchniowego i stosunkowo krótkim czasom ich przezbrajania.

Dzięki temu możliwa jest produkcja zarówno krótkich, jak i długich serii płytek w kilku wariantach jednocześnie. Elementy do montażu mogą być elementami powierzonymi, ale firma prowadzi również kompletację elementów oraz całą logistyczną obsługę zamówień. Bornico ma też własne laboratorium pozwalające na badania pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej.

Nie jest ono wprawdzie wyposażone w kompletny sprzęt pomiarowy ani też nie ma komory bezechowej, ale firma dysponuje podstawowym sprzętem pozwalającym w dużym stopniu ocenić, czy projektowane urządzenie będzie sprawiało problemy podczas normalnych badań, czy też nie.

Nasza oferta

Projektowanie modułów i całych urządzeń elektronicznych, w tym:

 • przygotowanie schematów i projektu obwodów drukowanych według założeń klienta,
 • dobór optymalnych elementów,
 • wykonanie prototypów,
 • tworzenie oprogramowania, badania (w tym badania EMC we własnym laboratorium),
 • wdrożenie do produkcji.

Kontraktowy montaż elektroniki:

 • montaż SMT i THT we wszystkich powszechnie stosowanych technologiach,
 • testowanie zmontowanych układów - AOI, ocena wzrokowa, testy funkcjonalne wraz z programowaniem, dodatkowe testy i/lub kalibracje na życzenie klienta,
 • nakładanie powłok ochronnych,
 • etykietowanie,
 • przygotowanie obudów i montaż podzespołów w obudowach,
 • produkcja kabli,
 • produkcja gotowych urządzeń OEM,
 • doradztwo techniczne na każdym etapie produkcji świadczone przez doświadczonych pracowników produkcji i inżynierów działu R&D,
 • pełna, kompleksowa obsługa logistyczna - dobór i zaopatrzenie w elementy i obwody drukowane, zapewnienie magazynów, pakowanie i transport w dowolne miejsce.

Zakład Elektroniczny Bornico
www.bornico.com.pl

Zobacz również