Elementy przełączające w ofercie firmy Micros

| Prezentacje firmowe Artykuły

Asortyment przycisków i przełączników oferowany przez firmę Micros kierowany jest na rynek do co najmniej kilku różnych obszarów ich zastosowań. Pierwszą kategorię tworzą elementy do pracy w przemyśle, co obejmuje wersje sterownicze, panelowe, krańcowe, bezpieczeństwa i podobne.

Elementy przełączające w ofercie firmy Micros

W elementach dla przemysłu producenci kładą większy nacisk na zapewnienie trwałości mechanicznej, wysokiej odporności środowiskowej (duży współczynnik IP) oraz na ergonomię. Wysiłek wkładany jest w to, aby elementy te wyglądały atrakcyjnie od strony wzornictwa i funkcjonalności. Druga grupa zawiera komponenty do urządzeń o charakterze profesjonalnym, gdzie są one montowane na pulpitach jachtów, samochodów, wind, domofonów i w AGD.

Ich wykorzystanie obejmuje także, w przypadku wersji wandaloodpornych, zastosowania w automatach, parkometrach, windach, różnych miejscach użyteczności publicznej i pojazdach szynowych. Trzecią ważną grupą są elementy dla elektroniki, przeznaczone do montażu na panelach czołowych urządzeń, w otworach obudowy i na płytkach drukowanych.

W zakresie przycisków i przełączników największa siła Microsu kryje się w asortymencie, a dokładniej w kompromisowym połączeniu oferty i cen. Kryterium to jest ważne dlatego, że asortyment elementów elektromechanicznych dostępny na rynku jest ogromny i nie jest możliwe, aby jeden dostawca miał w sprzedaży wszystkie funkcjonujące typy.

Konieczna jest specjalizacja, która najczęściej realizuje się poprzez powiązanie firmy dystrybucyjnej z kilkoma wiodącymi producentami tych elementów. Przełączniki i przyciski są niewątpliwie przykładem produktów, które dzisiaj wytwarza się głównie na Dalekim Wschodzie.

Obojętnie, czy chodzi o markowy wyrób wysokiej jakości do zastosowań w przemyśle, czy też o komponent przeznaczony do tanich wyrobów o ograniczonej trwałości, jest on produkowany tam, gdzie są mniejsze koszty pracy oraz gdzie jest lepszy dostęp do chłonnych rynków lokalnych.

Stąd Micros proponuje klientom przełączniki firmy SAB Switches, dalekowschodniego producenta przełączników dip-switch, zadajników kodu, w wersjach do montażu przewlekanego i SMT, słynącego z bardzo wysokiej jakości produktów. SAB jest też znanym na rynku dostawcą przycisków TACT switch w wersji hermetycznej (IP68), z podświetleniem, klawiszem, o małej wysokości i innych podobnych wersjach przeznaczonych do zastosowań specjalnych.

Drugim producentem przełączników z którym współpracuje Micros, jest Ningbo JieTong Electronics. Ta chińska firma powstała w 1994 roku i specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju przełączników do zastosowań w elektronice. Wiele lat obecności na rynku uczyniły z tego wytwórcy producenta elementów o wysokiej jakości, potwierdzonej certyfikatami i uznaniami oraz dobrymi opiniami od klientów i firm dystrybucyjnych z całego świata.

Wśród szerokiej gamy produktów tego producenta znajdują się:

  • przełączniki samochodowe kołyskowe
  • przełączniki z wbudowanym bezpiecznikiem
  • przełączniki klawiszowe do montażu w płycie czołowej, w tym wersje z podświetleniem
  • popularne przełączniki dźwigniowe typu KN, MTS i SMTS do montażu w płycie czołowej
  • mikroprzełączniki o dużej żywotności
  • przełączniki obrotowe i hebelkowe
  • szeroka gama przycisków.

Popularne komponenty dla elektroniki w ofercie firmy Micros to głównie elementy do montażu w otworze na płytach czołowych i ściankach obudowy. Charakteryzują się one estetycznym wykonaniem, dużą różnorodnością kolorystyczną i szeroką ofertę akcesoriów. Drugą grupę stanowią przyciski membranowe TACT switch, które przeznaczone są do montażu na płytkach drukowanych.

Oferta Microsa zawiera ponad 100 różnych typów tych elementów, dzięki czemu zawsze konstruktor dobierze sobie potrzebny element. Przykładowe komponenty pokazujemy na zdjęciach. Szczególnie polecamy przyciski wandaloodporne w obudowach metalowych o różnym stopniu ochrony (IP65, IP67).

Cechują się dużą wytrzymałością mechaniczną i elektryczną, a ich żywotność wynosi nawet 200 tys. cykli. Podzespoły te produkowane są w wersjach do lutowania oraz ze złączami śrubowymi. Omawiane przyciski mogą być chromowane lub wykonane ze stali nierdzewnej, mieć przycisk płaski lub wypukły.

Na specjalne zamówienie dostarczamy elementy z określonymi oznaczeniami - np.: start, stop, itp. Podążając za trendami rynkowymi, oferujemy także przyciski w wersjach z podświetleniem LED, które mogą być wykonane dla różnych wersji napięcia nominalnego.

Micros
www.micros.com.pl

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie