JM elektronik - stawiamy na jakość i doświadczenie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma JM elektronik, znana na rynku jako jeden z najbardziej doświadczonych polskich dystrybutorów elementów elektronicznych, już 11 lat temu zaoferowała usługę montażu wchodzącą w skład kompleksowej obsługi logistycznej w zakresie elektroniki dla producentów urządzeń elektronicznych.

JM elektronik - stawiamy na jakość i doświadczenie

Nasze rozwiązanie to więcej niż tylko montaż usługowy, to cały system logistyczny pozwalający realizować swoją działalność bez nieefektywnych inwestycji w moce produkcyjne, bez rozbudowy magazynu podzespołów, magazynu półproduktów i wyrobów gotowych, bez rozszerzania kadr związanych z produkcją i z zaopatrzeniem.

Montaż elektroniki podobnie jak logistyka są procesami standardowymi. Aby jednak mogły być prowadzone efektywnie i skutecznie, muszą być bardzo dobrze planowane i zorganizowane, wyposażenie musi być intensywnie wykorzystywane, a pracownicy bardzo dobrze wyszkoleni. Wszelkie pozorne oszczędności powodują niedomaganie procesu, a w konsekwencji straty, opóźnienia, wysokie koszty. Dlatego naszą ofertę kierujemy do producentów urządzeń, którzy chcą koncentrować się na tym, co dla klienta końcowego jest kluczowe.

Nasza specjalizacja na polu elektroniki profesjonalnej pozwala nam inwestować znaczne środki w potrzebne aktywa, obciążające jednak w minimalnym stopniu jednostkowy koszt usługi.

Specjalizujemy się w montażu urządzeń bardziej zaawansowanych, jak drukarki fiskalne, mierniki wilgotności, systemy GPS/GPRS, aparatura medyczna, systemy zabezpieczeń energetycznych, sterowniki przemysłowe. Stale rozwijamy i doskonalimy naszą działalność, oferując coraz bardziej zaawansowane elementy procesu.

Dzięki intensywnemu wykorzystaniu wyposażenia możemy sobie pozwolić na znakomite obniżenie całościowych kosztów obciążających producentów, a związanych z logistyką i produkcją.

Jakość

Nasze motto: "Jakość jest naszym podstawowym kryterium", jednoznacznie wskazuje, czego można się spodziewać, współpracując z firmą JM elektronik. Nie chodzimy na skróty, nie szukamy pozornych oszczędności, nie ryzykujemy. W usługowym montażu elektroniki realizowanym przez nas kontrola jakości jest prowadzona wieloetapowo, a rejestracja wykonanych czynności oraz zużytych materiałów pozwala odtwarzać w razie potrzeby również historię każdej wyprodukowanej u nas płytki.

Realizujemy m.in. następujące procedury kontrolne: kontrola jakości nałożenia pasty 2D, automatyczna kontrola optyczna (AOI) post reflow, kontrole międzyoperacyjne wg zatwierdzonego planu, testy funkcjonalne - na testerach dostarczonych przez klienta lub zbudowanych przez JM elektronik, finalna kontrola jakości, identyfikacja operatorów dla wszystkich operacji w procesie, kontrola jakości lutowania (BGA, MLF) X-Ray, testy w komorze klimatycznej do wygrzewania, szoków termicznych, przyspieszonych testów starzeniowych.

Mamy system śledzenia produkcji w toku klasy MES - pozwalający na bieżąco określać stopień realizacji zlecenia oraz archiwizować informacje o wszystkich wykonanych w obrębie zlecenia czynnościach, wiążąc je z operatorem, który daną czynność wykonywał. System wykorzystuje kody kreskowe z numerem seryjnym umieszczone na każdej produkowanej płycie.

Certyfikowany system zapewnienia jakości wg ISO 9001:2008 jest podstawowym narzędziem w naszej pracy. Jako jedni z pierwszych w branży w Polsce otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający skuteczne wdrożenie już w roku 2000. Od tej pory system ten stale rozwijamy i udoskonalamy.

JM elektronik sp. z o.o.
www.jm.pl/montaz

Zobacz również