Szukasz producenta kontraktowego?

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Elhurt oferuje kompleksowe usługi produkcji podzespołów elektronicznych na zlecenie (CEM) - począwszy od projektowania, kompletacji elementów po montaż i logistykę. Wszystko to w nowoczesnej hali produkcyjnej, zapewniając pełne doradztwo techniczne i najwyższą jakość. Kompleksowość i elastyczność oferty oraz wieloletnia wiedza o rynku elektronicznym pozwalają nam dostosować odpowiednie rozwiązania do wymagań każdego klienta i zwiększać jego konkurencyjność.

Szukasz producenta kontraktowego?

Elhurt zajmuje się produkcją kontraktową już ponad 10 lat (od 2002 roku), natomiast od 2007 roku ma nowoczesny park maszynowy, który stale rozbudowuje. Klienci mogą zlecić zarówno projekt, jak i zakup potrzebnych komponentów do produkcji kontraktowej wykonanej przez Elhurt. Firma wdraża ponad 250 projektów rocznie i 80% z nich to projekty z zakresu produkcji kontraktowej średnich serii.

Z usług CEM firmy Elhurt korzystają klienci nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Finlandii, Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo Elhurt współpracuje z autoryzowanymi dostawcami komponentów elektronicznych i jest w stanie zakupić wszystkie elementy potrzebne do produkcji modułów w korzystnych cenach.

Kompleksowa usługa

Atutem firmy w zakresie montażu elektroniki jest kompleksowa usługa, która oprócz samego montażu obejmuje kupno podzespołów, programowanie, testowanie, wykonanie obudowy i montaż w niej urządzenia, pakowanie wraz z zamówieniem opakowań oraz wysyłkę do klientów końcowych.

Ponadto dla tych firm jesteśmy partnerem pomagającym w stworzeniu testerów, przeprojektowywaniu obwodów drukowanych. Zatem jest to szerszy zakres usług niż oferuje większość typowych firm kontraktowych. Jesteśmy także w stanie dostarczyć płytki drukowane, odpowiednie elementy i zapewnić ich montaż.

Według naszych obliczeń aż 75% wartości zmontowanej płytki drukowanej przypada na podzespoły, co pokazuje, że oszczędności na podzespołach w produkcji elektroniki mają duże znaczenie.

W sytuacji, gdy cena jest znaczącym kryterium wyboru kooperanta, spółka taka jak Elhurt, właśnie dzięki współpracy ze światowymi dostawcami komponentów elektroniki jest w stanie zapewnić lepszą ofertę w porównaniu do tradycyjnej firmy kontraktowej. Kompleksowa oferta produkcji kontraktowej obejmuje:

 • projektowanie,
 • możliwość zamówienia i wykonania partii prototypowej,
 • współpracę technologiczną na etapie wdrażania projektów,
 • pełną kompletację elementów elektronicznych i mechanicznych,
 • montaż SMT i THT zgodny z normą IPC-A-610E,
 • kontrolę,
 • testowanie - strukturalne i funkcjonalne, AOI, ICT na życzenie,
 • uruchamianie modułów,
 • przygotowanie wiązek kablowych,
 • montaż mechaniczny,
 • wykonywanie nadruku i naklejanie etykiet,
 • pakowanie,
 • magazynowanie i logistyka,
 • lakierowanie warstwami ochronnymi.

Usługi projektowe

Nasza kompleksowość jest stale poszerzana - wprowadziliśmy usługę projektowania obwodów drukowanych (do 32 warstw). Z tej oferty korzystają przede wszystkim klienci, którzy są zainteresowani modernizacją posiadanych urządzeń. W ten sposób można zmienić używane rozwiązania bazujące na podzespołach przewlekanych na bardziej nowoczesne układy montowane powierzchniowo.

Przeprojektowujemy też płytki pod kątem nowych elementów, które zwykle są mniejsze i tańsze od tych używanych wcześniej. Często takie zabiegi pozwalają na umieszczenie wszystkich podzespołów na jednej stronie płytki i tym samym dają sporą oszczędność kosztów produkcji.

Nasi projektanci współpracują z działem produkcyjnym, dzięki czemu moduły, które projektujemy, są dostosowane do możliwości technologicznych zakładu. Skraca to znacznie czas wdrożenia produktu i pozwala na uniknięcie wielu błędów typowych dla okresu wdrożenia.

Usługi modernizacji zyskały uznanie klientów i zaczęto kierować do nas propozycje realizacji projektów nowych wyrobów. Nie tylko płytek drukowanych, ale całego układu elektronicznego. Takie potrzeby mają firmy, których dział konstrukcyjny nie jest duży i nierzadko ma kłopoty z udźwignięciem nowych projektów.

Są również przedsiębiorstwa, które zawsze zlecały projektowanie na zewnątrz i dla nich jesteśmy po prostu jeszcze jedną firmą, z którą współpracują. Nasze możliwości realizacji oscylują wokół projektów urządzeń elektronicznych o średnim stopniu skomplikowania, a więc takich, gdzie czas projektowania wynosi 3-4 miesiące.

Wysoka jakość

Elhurt działa zgodnie z obowiązującymi normami jakościowymi, m.in.:

 • spełnia wymagania ESD,
 • przygotowanie elementów MSD jest zgodne z normą IPC/JEDEC J-STD-033,
 • moduły i komponenty elektroniczne są zgodne z normą RoHS,
 • montaż modułów elektronicznych jest zgodny z IPC-A-610E.

Firma posiada również certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie projektowania i produkcji modułów elektronicznych oraz dystrybucji części i modułów elektronicznych. Jesteśmy także w trakcie wdrażania normy 14001:2004.

Elhurt Sp. z o.o.
www.elhurt.com.pl

Zobacz również