Softcom - z nami warto współpracować

| Prezentacje firmowe Artykuły

Softcom to inżynierska firma usługowa starająca się zaoferować klientom usługę kompleksową dla producentów elektroniki. Wspieramy pracę producentów obwodów drukowanych, przygotowując dokumentację do produkcji płytek i zajmując się też wykonywaniem fotoszablonów. Jesteśmy importerem płytek drukowanych z Dalekiego Wschodu, zwłaszcza tych najbardziej złożonych, dostarczamy także podzespoły elektroniczne i usługę montażu. Całość oferty firmy spinają oczywiście wysokie kompetencje techniczne.

Softcom - z nami warto współpracować

Mimo dużej konkurencji na rynku dystrybucyjnym w zakresie podzespołów Softcom jest w stanie zapewnić konkurencyjną ofertę, gdyż korzysta ze źródeł dostaw na rynkach azjatyckich, współpracując z tamtejszymi dystrybutorami. Tam produkuje się wiele elektroniki i rynek komponentów jest znacznie większy niż w Europie. Stąd ceny tamtejszych dostawców są niższe niż na rynku krajowym.

W zakresie montażu kontraktowego Softcom specjalizuje się w kierunku wykonywania zleceń prototypowych i małych serii produkcyjnych, ale za to realizowanych bardzo szybko. Czyli innymi słowy, firma produkuje to, czego obecnie nie chcą robić inni konkurenci i z czym jest największy problem. Posiadamy dopasowaną do takich zadań linię technologiczną, którą daje się szybko przezbroić i która ma wbudowany system kontroli elementów.

Wyróżnikiem Softcomu jest także rzetelna obsługa klienta, która obejmuje całokształt zagadnień związanych z obsługą zlecenia, które mają wpływ na zadowolenie klienta ze współpracy. Gdy obsługa jest dobra, klient chce wrócić i jest zdecydowany dalej współpracować, stąd firma Softcom przykłada wiele wagi, aby mieć ją na najwyższym poziomie. Jest to szczególnie istotne przy pracy z kontrahentami z zagranicy, którzy przywykli do wysokich standardów obsługi i tego samego oczekują od naszych firm.

Korzyści z kompleksowego podejścia do produkcji

Zainteresowani klientów kompleksową obsługą staje się obecnie coraz bardziej popularne nie tylko z uwagi na lepsze ceny, ale i wyraźnie ukierunkowaną odpowiedzialność za realizację zlecenia. Klient, który zamawia w jednej firmie płytki, w innej elementy, a jeszcze innej zleca montaż, naraża się na większe ryzyko niż korzystający z usług jednego partnera.

Taka koncepcja sprawdza się tylko w prostych projektach, gdzie problemy są rzadkością. Poza kontrolą jakości i technologii przy kompleksowej usłudze łatwiej jest wyegzekwować terminy. Kompleksowa usługa jest też korzystna z uwagi na cenę. Im mniejsza skala, tym większy kłopot ze zgraniem poszczególnych etapów.

Kolejnym elementem kompleksowej usługi jest naprawa pakietów, w tym wymiana układów BGA. Nierzadko są one drogie, więc możliwość profesjonalnego wymienienia chipa, łącznie z odtworzeniem kulek i kontrolą rentgenowską połączeń, jest poszukiwana. Takie dodatki są cenne, bo klient nie musi dzięki temu szukać dodatkowych usług.

W przypadku Softcomu zakres usług, które można mieć w pakiecie, jest szczególnie bogaty: od wsparcia w projektowaniu po serwis i naprawę pakietów. Zapraszamy do wypróbowania korzyści, jakie jesteśmy w stanie zaoferować.

Softcom
www.softcom.pl