Rozwiązania dla sieci przemysłowych - urządzenia firmy Hirschmann w ofercie firmy LedaTel

| Prezentacje firmowe Artykuły

Hirschmann (Grupa Belden) - to doskonale znany lider rynku i technologii sieci przemysłowych. Technologia Ethernet w sieciach przemysłowych staje się standardem i zastępuje inne technologie komunikacji, dlatego poniżej prezentujemy kilka serii urządzeń aktywnych do przemysłowego Ethernetu od prostych niezarządzanych przełączników SPIDER poprzez konfigurowane przez użytkownika przełączniki OpenRail oraz rugedyzowane przełączniki z dopuszczeniem do stosowania w energetyce i transporcie kolejowym o stopniu ochrony IP65/IP67/IP68. Uzupełnieniem oferty są zapory ogniowe EAGLE, moduły bezprzewodowe w standardach 802.11a/b/g/n oraz światłowodowe konwertery portów do magistrali przemysłowych PROFIBUS i MODBUS.

Rozwiązania dla sieci przemysłowych - urządzenia firmy Hirschmann w ofercie firmy LedaTel

Przemysłowe routery/firewalle

Rodzina urządzeń EAGLE to przemysłowe routery oferujące skalowalne funkcje zabezpieczeń, począwszy od skutecznego firewalla, a kończąc na sieciach VPN (Virtual Private Network) z maksymalnie 64 sprzętowo szyfrowanymi tunelami. Umożliwiają filtrowanie pakietów w warstwie L2, L3 oraz zapewniają routing. Seria EAGLE bazuje na systemie operacyjnym czasu rzeczywistego VxWorks, co pozawala na niezawodną ochronę przed nieautoryzowanym dostępem do sieci przemysłowej, próbami włamania itd.

Switche niezarządzalne Spider

Spider to seria przemysłowych przełączników sieciowych pracujących w szerokim zakresie temperatur -40...70°C oraz odpornych na wibracje do 1 g (9...150 Hz). Urządzenia cechują się łatwym montażem na szynie DIN, parametrem MTBF na poziomie 80-140 lat, zasilaniem napięciem 24VDC ze wskaźnikiem. Mają przemysłowe obudowy, certyfi kat UL i niemiecki certyfikat e1 automotive. Zawierają do 8 portów RJ-45 i 2 interfejsy optyczne. Niezarządzalne przełączniki SPIDER PD firmy Hirschmann mogą być zasilane za pomocą PoE. W takim przypadku nie jest wymagane doprowadzenie żadnego dodatkowego oddzielnego zasilania do ich poprawnej pracy.

Switche zarządzalne OpenRail

OpenRail to nowoczesna seria przełączników sieciowych do zastosowań w przemyśle energetycznym dzięki zgodności z normami i standardami międzynarodowymi IEC 61850 part 3 i IEEE1613, w przemyśle chemicznym z uwagi na dostępne świadectwo ATEX100a, Zone 2 do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Aplikacje możliwe są też w transporcie morskim, bo seria ma zaświadczenie o wpisie do ewidencji Marine niemiecki Lloyd (GL) zalecane do stosowania na statkach i w transporcie kolejowym. W tym ostatnim obszarze urządzenia spełniają normy EN50155 (wymagania dla urządzeń elektronicznych w taboru kolejowego) i EN50121-4 (zastosowania telekomunikacyjne na kolei). Switch ma też certyfikat NEMA TS2 (wymagania dla urządzeń elektronicznych stosowanych do kontrolowania ruchu).

Najważniejsze funkcje urządzenia to konstrukcja bezwentylatorowa w odpornej przemysłowej obudowie i obwody elektroniczne zabezpieczone powłoką ochronną, zakres temperatur pracy -40...+85°C i MTBF do 80 lat. Switch ma redundantne wejście zasilania napięciem w szerokim zakresie 24...250 VDC i 110/230 VAC.

Switche IP67/IP65 Octopus

Octopus to rodzina przełączników ethernetowych w obudowach o stopniu ochrony IP67 i przeznaczonych do pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Urządzenia te mogą być instalowane na zewnątrz szaf komunikacyjnych, bezpośrednio na halach w zakładach produkcyjnych, jak również pracować w pojazdach takich jak statki i pociągi.

Przełączniki Octopus mają certyfikaty cUL 508, Germanischer Lloyd, EN 50155, a ich konstrukcja bazuje na trwałych złączach śrubowych M12 za pomocą których podłączane są kable ethernetowe. Umożliwiają zdalne zarządzanie poprzez protokół SNMP v1, v2, v3, przeglądarkę WWW i Telnet. Wypozażone zostały w adapter do automatycznej konfiguracji, obsługują technologię HiPER-Ring i Rapid Spanning Tree, ACL dla każdego portu. Switche pozwalają na zastosowania redundantnego źródła zasilania i obsługują PoE, pozwalając na zasilanie za pośrednictwem kabla do przesyłania danych.

Konwertery przemysłowe

W tym zakresie firma Hirschmann oferuje konwertery światłowodowe zgodne z protokołami Profibus, Modbus, Geniusbus oraz RS-485. Konwertery Ethernetowe z rodziny RAIL uzyskały certyfikat ATEX 100a dopuszczający je do stosowania w środowisku zagrożonym wybuchem Kategorii 3 (EX Strefa 2). Są to konwertery światłowodowe Ethernet RT2-TX/FX (943 658-002) i RT2-TX/FX-SM (943658-032).

Moduły OpenBAT w sieciach WLAN

Najnowsza seria urządzeń bezprzewodowych z rodziny OpenBAT zapewnia o 50% większą szybkość transmisji danych w sieci WLAN w porównaniu z poprzednią serią BAT300. Punkty dostępowe OpenBAT pracują z prędkością transmisji do 450 MB/s, wykorzystując technologię komunikacji za pośrednictwem wielu anten i kanałów komunikacyjnych MIMO i Multipath w standardzie IEEE 802.11n. Zwielokrotniona liczba torów komunikacyjnych umożliwia jednoczesne wysyłanie i odbieranie danych, co zwiększa szybkość transmisji i poprawia odporność na zakłócenia i chwilowe przerwy.

W skład rodziny wchodzą dwie serie BAT-R (IP20) i BAT-F (IP67). Urządzenia BAT-R są dokładnie zabezpieczone przed wyładowaniami ESD i przepięciami, tak że nawet w ciężkich warunkach zasilania występujących w transporcie szynowym nie potrzebują dodatkowej ochrony przeciwprzepięciowej. Zmniejsza to wymaganą przestrzeń obudowie, koszt realizacji i złożoność instalacji w taborze kolejowym w pociągach. Urządzenia te powstały na bazie całkowicie nowej platformy sprzętowej i interfejsu radiowego Clear Space przeznaczonego do pracy w trudnych warunkach. Wydajny system operacyjny HiLCOS pozwala na zarządzanie, kontrolę bezpieczeństwa i zapewnia wysoką jakość komunikacji.

Kompetencje LedaTel

Jako dystrybutor produktów firmy Hirschmann oferujemy kompetentną pomoc techniczną w konfiguracji zakupionych urządzeń. Wykonujemy analizę techniczną projektu w celu doboru odpowiedniego urządzenia lub rozwiązania. Nasze duże doświadczenie, elastyczność oraz znajomość rynku elektronicznego pozwala nam dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami.

LedaTel
www.ledatel.pl