Złącza JST do zastosowań w oświetleniu LED

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma JST (Japan Solderless Terminals) - jest jednym z największych i najstarszych na świecie producentów złączy elektrycznych i elektronicznych. JST jest producentem niezawodnych, zaawansowanych i efektywnych podzespołów elektromechanicznych. Poniżej przedstawiamy drobny wycinek oferty firmy przeznaczony do zastosowań w oświetleniu LED.

Złącza JST do zastosowań w oświetleniu LED

Złącze SFD o rastrze 1,1 mm tworzy dwurzędowe połączenie płytka-kabel w rozbudowanych instalacjach oświetleniowych zawierających wiele diod. Piny (10) mogą przenosić prąd 1 A @ 50 V. Złącze przeznaczone jest do montażu SMT i pracuje w temperaturze -20...+85°C.

Złącze SFG to jednorzędowe połączenie płytka-kabel o rastrze 1,1 mm i obciążalności 1 A @ 200 V. Zawiera 5 pinów, jest przeznaczone do montażu SMT i zawiera blokadę mechaniczną uniemożliwiającą przypadkowe rozłączenie. Umożliwia podłączenie zespołu wielu diod połączonych szeregowo.

Kompaktowe złącze SMD o symbolu ACH typu kabel-płytka ma niewielką wysokość wynoszącą jedynie 1,4 mm przy szerokości 4,3 mm. Jest dostępne w trzech wersjach zawierających 1, 3 i 4 piny z rastrem 1,2 mm z kablem ułożonym równolegle do PCB. Połączenie w złączu powstaje poprzez wygodne wciśnięcie od góry części ruchomej w gniazdo połączone z PCB, co powoduje powstanie kontaktu i zatrzaśnięcie obu części. Obciążalność dla wersji 1- i 3-pinowej to 2 A @ 50 V, a dla 4-pinowej to 1,5 A. Złącza ACH są kierowane do aplikacji przenośnych z zasilaniem bateryjnym.

Złącze ACH w wersji kabel-kabel to z kolei to 2-pinowy element połączeniowy o obciążalności 2A@50V. Złącze ma niewielkie wymiary (6,8×5 mm przy wysokości 1,85 mm), a jego precyzyjna konstrukcja mechaniczna pozwala na trwałe i pewne zaciśnięcie bez możliwości przypadkowego rozłączenia lub pomyłki w biegunowości. Płaska konstrukcja umożliwia schowanie elementu w zakamarkach mebla lub obudowy urządzenia.

Złącze LEA to 2-pinowy element połączeniowy kabel-płytka do montażu SMT. Konstrukcja mechaniczna wykorzystuje zatrzask unieruchamiający połączenie po montażu i ma zabezpieczenie przed odwrotnym włożeniem wtyczki. Jego wysokość wynosi tylko 3 mm, raster 1,8 mm, a obciążalność aż 3 A @ 300V.

2-pinowe złącze kabel płytka typu LEX charakteryzuje się wyjątkowo płaską konstrukcją - jego wysokość w części montowanej na płytce drukowanej to tylko 1,2 mm. Złącze ma obciążalność 3A @ 300 V AC i DC przy rastrze 2,5 mm i pracuje w szerokim zakresie temperatur pracy -55...+125°C, co pozwala wykorzystać go w aplikacjach pracujących poza budynkami. Pozwala na instalację przewodu 0,7-1,33 mm, a konstrukcja mechaniczna zawiera mechanizm zabezpieczający przez odwrotnym włożeniem wtyczki lub samoczynnym rozpięciem zatrzasku.

Elhurt sp. z o.o.
www.elhurt.com.pl

Zobacz również