Nowe wentylatory i radiatory w ofercie Firmy Piekarz

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Piekarz proponuje klientom kompleksową i szeroką ofertę materiałów i komponentów do chłodzenia elektroniki. Większość pozycji jest dostępna z magazynu lokalnego, a w odprowadzaniu ciepła z elektroniki firma jest jednym z nielicznych krajowych specjalistów.

Nowe wentylatory i radiatory w ofercie Firmy Piekarz

Rys. 1.

W trosce o najwyższą jakość produktów Firma Piekarz zainwestowała w specjalizowane urządzenie do pomiaru własności cieplnych radiatorów i prowadzi badania sprzedawanych elementów a także usługi pomiarowe dla dowolnych radiatorów klienta lub też specyficznych systemów chłodzenia elektroniki. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy radiator trzeba poddać obróbce mechanicznej, która zawsze zmienia jego charakterystykę cieplną, wówczas gdy radiator nie pracuje w optymalnych warunkach otoczenia (zamknięty w obudowie, połączony cieplnie z konstrukcją mechaniczną urządzenia itp.).

Firma proponuje także klientom kompleksowe wykonanie radiatorów z cięciem, frezowaniem, wierceniem i gwintowaniem. Od marca 2014 roku radiatory trafiające do sprzedaży są dodatkowo czyszczone w myjce ultradźwiękowej MKD Ultrasonic.

Radiatory krajowe

Rys. 2.

Firma Piekarz oferuje aluminiowe profile radiatorowe produkowane przez krajowego wytwórcę - Grupę Kęty. W ofercie znajduje się kilkanaście profili ciętych z 4-metrowych sztang na standardowe długości 5, 7, 10, 20 cm, a także ułamkowe 7,5 cm. W ciągłej sprzedaży znajdują się wszystkie popularne profile, w tym także nowe wersje P52317 i P3698 o obniżonej wysokości (fot. 1). Atutem profili radiatorowych Grupy Kęty jest ich dobra dostępność z lokalnego magazynu firmy oraz korzystna cena. Jest to szczególnie istotne dla dużych profili, które są drogie w transporcie i magazynowaniu i niechętnie utrzymywane przez dystrybutorów na stanie.

Radiatory importowane z Azji

Rys. 3.

W ofercie Firmy Piekarz znaleźć można też radiatory importowane pochodzenia dalekowschodniego. Łączą one w sobie atrybuty takie jak wysoka jakość i niska cena przy dużych wymiarach (fot. 2). Przykładowo profil C26260 to radiator o szerokości 262 mm i wysokości 60 mm, natomiast C30545 ma niższą wysokość skrzydełek - 45 mm, ale jednocześnie większą szerokość - aż 305 mm. Obydwa profile są dostępne w długościach standardowych 10, 15 i 20 cm oraz na zamówienie w dowolnej innej ze sztangi 100 cm.

Radiatory specjalizowane

Poza profilami standardowymi w sprzedaży są wersje specjalizowane przeznaczone do chłodzenia przekaźników półprzewodnikowych w wersjach do mocowania do obudowy lub na szynę DIN. Charakteryzują się kształtem dopasowanym dokładnie do obudowy przekaźników produkowanych przez wiele renomowanych firm, m.in. Hongfa.

Zastosowanie wersji specjalizowanych radiatorów pozwala uniknąć kłopotów z niedopasowaniem termicznym oraz na obciążanie przekaźnika znamionowymi wartościami prądów i napięć w pełnym zakresie temperatur otoczenia, bez obawy o przegrzanie. Charakteryzują się zwartą konstrukcją zapewniającą niską rezystancję termiczną przy niewielkich wymiarach.

Szeroka gama rozmiarów, pozwala dobrać właściwy element zarówno dla wersji o małej mocy, jak też dużych przekaźników 3-fazowych oraz zamocować ewentualnie dodatkowy wentylator chłodzący. Radiatory specjalizowane do przekaźników mają wszystkie niezbędne otwory, pola montażowe i zapinki niezbędne do montażu SSR, różniąc się tym samym funkcjonalnie od zwykłych profili uniwersalnych. Przykładowe rozwiązania tego typu pokazane są na fotografii 3.

Materiały termoprzewodzące

W stałej ofercie Firmy Piekarz znaleźć można kompletne spektrum materiałów termoprzewodzących uzupełniających ofertę radiatorów. Są to różne pasty termoprzewodzące, podkładki izolujące dopasowane wielkością i otworami do popularnych obudów jak TO-220 lub TO-3 (silikonowe, mikowe oraz ceramiczne), a także taśmy samoprzylepne termoprzewodzące i miedziane ekranujące firmy 3M (fot. 4).

Wentylatory

Rys. 4.

Ofertę radiatorów i materiałów uzupełniają wentylatory wraz z akcesoriami. Oferta handlowa stale się poszerza, aktualnie liczy przeszło 100 pozycji, a jej rdzeń stanowią produkty firm Sunon i Maxair.

Wentylatory są dostępne na małe napięcia zasilania (3-5-12 V), średnie (24-48 V) i do zasilania napięciem sieciowym (230-380 VAC). Zakres wymiarów od 9×9 mm do 250×250 mm, w tym wersje okrągłe i kwadratowe, o obniżonym hałasie, do pracy w podwyższonym zakresie temperatur. Produkty do zastosowań szczególnie odpowiedzialnych mają łożyska kulkowe oraz zawieszenie wirnika na poduszce magnetycznej. Tematycznie ofertę uzupełniają akcesoria: osłony, siatki, filtry regulatory obrotów i kable (fot. 5).

Firma Piekarz
www.piekarz.pl