Nowe produkty do kontroli sieci energetycznych firmy Lumel

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przeglądem nowych mierników parametrów sieci energetycznych produkcji firmy Lumel. Urządzenia te będziemy pokazywali na targach Energetab - warto zajrzeć na nasze stoisko J10 i zobaczyć je na żywo.

Nowe produkty do kontroli sieci energetycznych firmy Lumel

N43

Nagrodzony w konkursie "Innowacje 2014" miernik parametrów sieci 3-fazowej na szynę N43 przeznaczony jest do pomiarów bezpośrednich (do 63 A) i pośrednich w sieciach 3- lub 4-przewodowych w układach symetrycznych i niesymetrycznych.

Urządzenie mierzy wartości skuteczne napięć i prądów, moc czynną, bierną i pozorną, energię czynną i bierną, współczynnik mocy, częstotliwość, THD i harmoniczne, ma też funkcję strażnika mocy. Pomiary ułatwiają programowalne przekładnie prądowe i napięciowe i to, że prezentowane wskazania uwzględniają wartości zaprogramowanych przekładni, nie wymagając przeliczania, ani korekcji wyniku.

Uwagę zwraca też wygodny interfejs użytkownika bazujący na dowolnie konfigurowanych przez użytkownika stronach i ekranach i duży podświetlany wyświetlacz LCD. Miernik ma 3 programowalne wyjścia alarmowe i 1 wyjście impulsowe w wykonaniu standardowym, a także wyjście impulsowe do kontroli 3-fazowej energii czynnej.

Komunikacja z komputerem oraz praca w sieci przemysłowej możliwa jest przez interfejs RS-485 z protokołem MODBUS. Dodatkowe gniazdo USB można wykorzystać do konfiguracji urządzenia przy użyciu bezpłatnego oprogramowania eCon. Producent zaimplementował też funkcję umożliwiającą aktualizację oprogramowania. Urządzenie umieszczone zostało w modułowej obudowie na szynę typu S zgodnie z normą PN-EN 62208. Miernik ma szerokość 6 modułów i zajmuje 105×110×60 mm.

N27P

Miernik parametrów sieci 1-fazowej na szynę N27P z graficznym wyświetlaczem OLED przeznaczony do pomiarów bezpośrednich lub pośrednich wielu parametrów, takich jak: U, I, f, P, Q, S, PF, tg φ, φ, Ep, Eq. Dzięki nowoczesnej konstrukcji N27P spełnia wymagania stawiane urządzeniom montowanym w rozdzielnicach energetycznych.

Urządzenie ma uniwersalne wejście pomiarowe o zakresach 1/5 A 100/400 VAC lub 32/63 A, 100/400 VAC oraz realizuje pomiar bezpośredni do 63 A i pozwala programować przekładnie prądowe i napięciowe (z klawiatury lub za pomocą programu eCon i USB). Na wyjściu przyrządu dostępny jest interfejs RS-485 z protokołem MODBUS oraz 1 × wyjście przekaźnikowe, 1 × analogowe lub 2 × wyjście przekaźnikowe. Pomiary prezentowane są na nowoczesnym graficznym wyświetlaczu w technologii OLED zapewniającym wysoki kontrast i szeroki kąt widzenia. Miernik montowany jest na szynie, zajmuje 3 moduły i ma wymiary 53×110×60 mm.

N100

Miernik parametrów sieci 3-fazowej N100 z funkcją rejestracji i interfejsem Ethernet to następca popularnego miernika N10, który przeznaczony jest do pomiaru parametrów sieci energetycznych trójfazowych 3- lub 4-przewodowych w układach symetrycznych i niesymetrycznych, harmonicznych (do 25.) dla prądów i napięć oraz współczynnika zniekształceń harmonicznych THD.

Miernik umożliwia ponadto kontrolę mocy maksymalnej oraz sterowanie i optymalizację działania urządzeń energoelektrycznych, systemów i instalacji przemysłowych. Zapewnia pomiar i wizualizację 46 wielkości energetycznych, wartości skutecznej napięcia i prądu, mocy i energii czynnej, biernej i pozornej, współczynników mocy, częstotliwości, mocy czynnych średnich np. 15-minutowych.

Urządzenie jest powszechnie stosowane w komputerowych systemach zarządzania energią np. z oprogramowaniem Lumel-Proces. Warto też dodać, że N100 spełnia wymagania III kategorii instalacji dla produktów przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Miernik ma wejście o zakresach 100 V, 400 V, 1 A, 5 A, 3 wyjścia przekaźnikowe i 1 wyjście analogowe, wyjście cyfrowe RS485 (MODBUS) i 1 wyjście impulsowe bierne. Pole odczytowe to 4×4 cyfry LED 10 mm. Wymiary zewnętrzne: 144×144×77mm.

Lumel
www.lumel.com.pl

Zobacz również