Przemysłowe wyświetlacze wielkoformatowe

| Prezentacje firmowe Artykuły

Wyświetlacze wielkoformatowe złożone z wielu jasnych diod LED ułożonych na kształt tradycyjnego wyświetlacza siedmiosegmentowego to produkt kierowany w stronę przemysłu i zastosowań profesjonalnych w fabrykach, budynkach użyteczności publicznej i systemach informacyjnych w transporcie. Wyświetlacze takie zapewniają wyjątkowo wysoką odporność na narażenia środowiskowe i zapewniają bardzo dobrą czytelność nawet przy bezpośrednim oświetleniu światłem słonecznym. W naszym artykule pokazujemy kilka przykładowych urządzeń tego typu i uwypuklamy ich możliwości prezentacji danych.

Przemysłowe wyświetlacze wielkoformatowe

Wyświetlacz LED mierzący temperaturę wilgotność i czas

Wielkoformatowy wyświetlacz LED z serii DACTL ma matrycę pozwalającą użytkownikowi na ustawienie dowolnego formatu wyświetlania, 3 wielkości czcionek i 3 układów prezentacji danych o temperaturze i wilgotności. Czas wyświetlania poszczególnych wskazań (godzina, data, temperatura) jest ustawiany w zakresie 0-99 s. Ponadto przy wyświetlanej godzinie zmiany sekund i minut są realizowane przez "wjazd" cyfry z góry i wypchnięcie poprzedniej cyfry do dołu (efekt jak w starych zegarach z przewijanymi cyframi). Przy połączeniu kilku zegarów możliwa jest synchronizacja czasu jednym zegarem wyposażonym w odbiornik DCF, dzięki czemu wyświetlany czas na wszystkich będzie identyczny.

Przykładowy model DAC TL 40/16LR wyświetla 6 znaków i 2 wiersze (format wyświetlania 88:88:88) i ma matrycę diodową wykonaną z czerwonych jasnych LED o średnicy 5 mm, co pozwala na odczyt w każdych warunkach oświetleniowych z odległości 10 m. Wysokość znaku wynosi 120×80 mm. Całość wyświetlacza umieszczona jest w obudowie stalowej lakierowanej proszkowo o wymiarach (460×285×55 mm), przednia ścianka wykonana jest z pleksiglasu o grubości 3 mm, a całość ma IP20. Zakres temperatur pracy wynosi -40...50°C.

Wyświetlacze cyfrowe do aplikacji przemysłowych

Diodowe segmentowe wyświetlacze wielkoformatowe z serii NDI i NDU przeznaczone są do wyświetlania danych cyfrowych w systemach przemysłowych. Mogą to być nastawy i parametry procesów, służyć jako liczniki materiałów, parametrów itp. Obudowa wyświetlaczy przystosowana jest do montażu na ścianie i wykonana jest z ocynkowanej stali malowanej proszkowo, co zapewnia bardzo dużą trwałość. Front wyświetlacza wykonany jest z grubej pleksi 5 mm pokrytej warstwą antyodblaskową, co zapewnia duży kontrast. Wersja NDU wykonana jest z delikatniejszych materiałów (anodowane aluminium) i przeznaczona do użycia w warunkach biurowych lub lżejszych warunkach przemysłowych. Poza wartościami liczbowymi w panelu przednim jest wolne miejsce pozwalające umieścić opis dodatkowy (jednostka, nietypowy symbol). Wyświetlacze bazują na superjasnych LED o eliptycznym kształcie obudowy, co zapewnia dobrą czytelność przy oświetleniu słonecznym.

W ramach serii dostępnych jest pięć modeli o różnej wysokości wyświetlanych znaków od 57 (3-5 cyfr) do 212 mm (pięć cyfr). W przypadku największych znaków producent gwarantuje czytelność z nawet 100 m.

Wyświetlacze zasilane są z sieci 230 V, pracują w zakresie temperatur -30...+50°C. Interfejs komunikacyjny to m.in. RS232/485 z izolacją galwaniczną lub wejście analogowe, licznikowe.

Więcej informacji i dane innych modeli wyświetlaczy można znaleźć na stronie internetowej firmy Dacpol.

Dacpol
www.dacpol.eu