Czym jest iRIS?

| Prezentacje firmowe Artykuły

iRIS to bardzo funkcjonalny i przydatny system opracowany przez iEi Integration. Bazuje on na standardzie IPMI 2.0. Wszystkie nowe konstrukcje wprowadzane przez tego producenta na rynek mają możliwość współpracy z modułami komunikacyjnymi korzystającymi z tej technologii.

Czym jest iRIS?

iRIS umożliwia między innymi zdalną diagnostykę, włączenie/wyłączenie/restart systemu, aktualizację BIOS-u, utworzenie kopii zapasowej systemu operacyjnego i jego aktualizację. Funkcje te są dostępne tylko przy podłączonym zasilaniu do komputera - aktywność systemu jest zbędna.

Naturalną koleją rzeczy po wprowadzeniu do oferty komputerów jednopłytkowych i wbudowanych wspierających iRIS było stworzenie linii komputerów panelowych z tą funkcjonalnością. Pierwszym przedstawicielem jest 15-calowy komputer PPC-F15A. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest to nowoczesne wzornictwo i kompaktowa konstrukcja. Grubość szczelnego (IP65) i całkowicie płaskiego (co ułatwia czyszczenie) panelu czołowego to zaledwie 8 mm, a grubość całego urządzenia zredukowano do zaledwie 6,5 cm.

Konstrukcja opiera się na procesorach Intel i7/i5/i3 4. generacji zapewniających świetny stosunek wydajności do zużycia energii z wydajną grafiką IntelHD. W celu zapewnienia jak najlepszej wydajności tej platformy, komputer ma 2 gniazda pamięci DDR-3 SO-DIMM oraz wspiera dyski SATA III. Całość zawiera wszystkie najważniejsze złącza, włączając w to RS-422/485 i HDMI. Jeżeli jednak jest potrzeba podłączenia jeszcze dodatkowych interfejsów, urządzenie ma 2 złącza mini-PCIe.

JM elektronik
www.jm.pl

Zobacz również